Українська православна церква підпорядкована Російської православної церкви.
Про це говориться в статуті обох церков, зазначив народний депутат України (фракція "Народний Фронт"), президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський.
"Щоб довести підпорядкованість Української Православної церкви Московського патріархату і Російської Православної церкви, досить заглянути в Статут УПЦ і до Статуту РПЦ. Там чітко сказано, що це частина Російської Православної церкви, що митрополит Київський є другим членом Священного синоду РПЦ, що обрання предстоятеля УПЦ благословляється московським патріархатом і так далі", - зазначив політик.
Також він нагадав, що в світі православ'я очолюють п'ять церков: Константинопольська, Олександрійська, Антіохійська, Єрусалимська і Російська. Також є автономні церкви, однак української серед них немає.
Єленський зазначив, що тільки у деяких мирян і священиків виникають заперечення проти РПЦ, проте статут все розставляє на місця.
Українці можуть залишитися без пенсій: кому припинять виплати
Виплати малозабезпеченим: яку допомогу можна отримати в грудні
Можуть і не впустити в Європу: українцям встановили ще одну перешкоду на кордонах
Українці, у вас є Приват24? Банк терміново звернувся до клієнтів із заявою, перевіряйте у себе
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Українська православна церква Київського патріархату закликає УПЦ МП припинити брехати. За словами глави УПЦ КП патріарха Філарета, церква не повинна говорити неправду, це непристойно.