Останньої неділі березня українці перей дуть на літній час. Стрілки годинника посунуться на годину вперед. Такі зміни не рідко відбиваються на самопочутті людей. Сеціалісти розповіли, як впливає переведення годинника на життєдіяльність та здоров'я громадян.

Серед позитивних моментів переведення годинника – це економія електроенергії для країни, а також збільшення світлового дня.

Серед мінусів - загострення хронічних захворювань, депресії, збільшення кількості самогубств і аварійності на дорогах. Зваживши ці фактори, ряд країн уже відмовилися від такого способу економії. Зокрема, Росія цієї весни переведе стрілки годинника в останній раз.

Спеціалісти, які провели дослідження в ряді країн, заявила, що перехід на літній/зимовий час провокує проблеми із серцево-судинною системою, зокрема випадки серцевих нападів збільшуються на 8% більше.

Популярні новини зараз

Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

Також результати різноманітних досліджень доводять, що з переходом на літній час, організм, особливо молодий і в перші дні, може страждати від недосипання.

Перехід на літній час може стати причиною переривання вагітності у жінок після екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Про це свідчать результати недавніх досліджень, опубліковані в журналі "Міжнародна хронобіологія" (Chronobiology International): ризик викидня у майбутніх мам, яким протягом 21 дня після переходу на літній час зробили ЕКО, значно підвищився, що не можна сказати про тих пацієнток, кому проводили процедуру в іншу пору року.

ЯК АДАПТУВАТИСЯ ДО ПЕРЕХОДУ

  • Важливо мати повноцінний сон. Спіть не менше 8-9 годину на добу. А за кілька днів потрібно раніше лягати спати на 1-2 години.
  • Не менш важливим моментом є правильне харчування. Уникайте жирної та шкідливої їжі. Додайте до раціону більше свіжих овочів та фруктів, а також вживайте зелений чай, він допоможе тримати організм в тонусі.
  • Постарайтеся зменшити навантаження на роботі в перехідний період, не засиджуватися в офісі допізна.
  • А також пам’ятайте про позитивний настрій. Намагайтеся знаходити для себе більше приводів для радості.

У Євросоюзі виступили за скасування переходу на літній/зимовий час

Як повідомляв портал "Знай.ua", коли в Україні переведуть годинник і що зміниться.