Як повідомив НБУ, з 1 липня в Україні підприємства торгівлі і сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів будуть округляти суму розрахунків готівкою за товари і послуги:
"Заокруглення буде застосовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцю здачу цими номіналами", – йдеться в заяві.
НБУ також поінформував, що з 1 липня в Україні припиняється випуск монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, тепер будуть карбувати лише монети номіналами 10 і 50 копійок.
Це, як вважають експерти в НБУ, дасть можливість скоротити витрати держави на карбування та забезпечення грошового обороту на більш ніж 90 млн гривень на рік. Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, і в подальшому будуть використовуватися в якості засобу платежу. Вони будуть звертатися необмежений період часу до окремого рішення.
Знай.uа також повідомляє, що українську національну валюту обвалюють навмисно, так стверджують експерти.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що українська влада послідовно проводили політику, спрямовану на знецінення гривні.
"У нас після введення гривні в обіг намагалися реалізовувати стратегію — якщо це взагалі можна назвати стратегією — постійної девальвації з аргументацією, що це — в інтересах наших експортерів, ми заради експортерів девальвуємо гривню, а потім експортери будуть витягувати українську економіку. Тепер ми маємо результат: гривня девальвувала в 14 разів, а де наша економіка знаходиться?" — зазначив він.
Про це заявив фінансовий експерт Олексій Кущ:
"Якщо сформувати пул в $30 млрд на рік від прямих іноземних інвестицій, трансфертів трудових мігрантів та профіциту фінансового рахунку, ми зможемо сформувати дуже потужний і стійкий тренд на зміцнення національної валюти і вийти на той природний рівень девальвації, який повинен був бути у 2014 - 2015 роках - приблизно 12-14 грн/$ 1 ", - сказав аналітик.