Українці з високим достатком не поспішають розрахуватися за послуги, в середньому рахунки за комуналку не оуцплачені в кожній п'ятій квартирі багатоповерхового будинку. При цьому половина з них просто накопичує борги за послуги, а інша переходить в режим суворої економії, щоб якось справитися з платежами.
Українців, які не можуть покрити величезні витрати за комуналку, чекає нове потрясіння.
Тепер у боржників за рішенням суду можуть заарештувати будь-яке майно. А якщо сума боргу перевищує розмір десяти мінімальних зарплат, виконавча служба має право в рахунок боргу продати на аукціоні єдине житло боржника, за яке він не в змозі платити.


Ціна газу на наступний опалювальний сезон: "Нафтогаз" прийняв важливе рішення
Надбавки за вік у травні: хто з пенсіонерів може отримати
Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу
Банк пробачив борг, а держава ні: українців змусять сплатити новий податок
Проте, після арешту майна ще є час для погашення заборгованості. А от якщо за комуналку все-таки не вдалося розрахуватися, то арештоване майно піде з молотка на сайті СЕТАХ. Там можна купити заарештовані телевізори, пилососи, мікрохвильові печі, колонки та інше майно. На аукціони також виставлені квартири, куплені в іпотеку.
Єдиний шанс для українців врятувати свою нерухомість — це реструктуризація боргу, адже постачальники послуг теж не зацікавлені завалювати себе судовими позовами. Юристи радять реструктуризувати борги, адже стягнути суму зможуть тільки за останні три роки. Також пропонують оформляти субсидію і розстрочку платежів за опалення, яка розтягнеться на цілий рік, а не тільки на опалювальний сезон. Найбільш неправильне в цій ситуації — чекати, коли в будинок постукають працівники виконавчої служби.
Нагадаємо, згідно з новими поправками до законодавства, українські підприємці зобов'язані платити за комунальні послуги навіть якщо ті надані неякісно або не в повному обсязі.
Як повідомляв Знай.ua, зовсім скоро українці помітять підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення.
Також Знай.ua писав, кількість співробітників в Україні, чия заробітна плата перевищила показник в 10 тис. грн, досягла 26,8%.