Ціни на газ та електроенергію для середнього домогосподарства в Україні у рази нижчі, аніж в країнах Європейського Союзу.

Така відчутна різниця спричинена в першу чергу високими податками в ЄС, вищими тарифами на передачу електроенергії, на її розподіл. В кінці кінців це безпосередньо відбивається на заробітній платні населення.

Цю інформацію повідомляє "Сегодня".

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів, що проблема України полягає у відсутності системи регулювання, яка б стимулювала вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж.

"Якщо брати ціну на енергоносії (природний газ, вугілля, ядерне паливо), витрати на них в Європі не сильно відрізняються від України. Але відрізняються кінцеві тарифи. В ЄС діє система регулювання, яка стимулює вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж. Капіталовкладення, які знаходяться в тарифі, у нас це поки не впроваджено", - заявив він.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще

За словами Омельченка, в Україні занадто занижені тарифи, особливо це стосується населення.

"Зробити, щоб вони відображали реальність, - дуже складне завдання з дуже низьким платоспроможним попитом населення", - резюмував Омельченко.

Нагадаємо, що у Кабміні резюмували, що вартість газу для населення за рік виросте приблизно в п'ять разів, тобто на 18%. При цьому тарифи на електроенергію не зміняться. Про це сказано у прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки, який був опублікований на сайті Мінекономрозвитку.

У документі сказано, що граничні роздрібні ціни на природний газ для населення (з грудня по грудень) в 2018 році зростуть на 18%.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", світова організація торгівлі (СОТ) відмовила Росії у задоволенні більшості претензій у рамках суперечки з Європейським союзом (ЄС). Йдеться про правила роботи на газовому ринку ЄС, так званому "Третьому енергопакет".

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що суму штрафних санкцій, яку компанія "Київенерго" Рината Ахметова заборгувала НАК "Нафтогаз України" за поставлений газ, порівняли з розміром премій, яку співробітникам НАК виписали за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі.