З 1 липня в Україні підприємства торгівлі і сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити закруглення загальних в чеку сум розрахунків готівкою – НБУ.
Це буде відбуватися за умови відсутності монет дрібних номіналів у покупця або продавця, повідомили в прес-службі Національного банку України на офіційному сайті.
Таким чином, сума, яка закінчується на 1-4 копійки округлюються до 0 в бік зменшення суми. Якщо сума закінчується на 5-9 копійок, то округлюється до 0 в бік збільшення суми.
Тобто якщо по чеку ви повинні сплатити 44,62 гривні, але у вас немає 2 копійок, то ви заплатите 44,60. Якщо вартість покупок складе 44,48, то ви заплатите 44,50.
Відзначається, що на безготівковий розрахунок округлення поширюватися не буде.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Ненависть представників влади до готівкових грошей цілком зрозуміла - їх важче контролювати, стягувати з фінансових операцій, які проходять, податки. З цієї причини офіційні особи при обговоренні даної теми завжди згадують про незаконний обіг наркотиків, зброї, давання хабарів та інші нелегальні схеми, в яких обов'язково присутні готівкові гроші.
Більшість розвинених країн прагнуть пропагувати і заохочувати різними способами угоди, де засобом взаєморозрахунків виступають безготівкові кошти. Але НБУ вирішив піти іншим шляхом, більш простим. Готівкова маса грошей буде поступово вилучатися з обігу, і до 2020 року її обсяг планують зменшити вдвічі.
Ряд українських банків вже зараз пропонує клієнтам участь у програмах із застосуванням безготівкових розрахунків при оплаті різних покупок. Слід зазначити, що таким способом ви не зможете придбати продукти на базарі, але тільки в мережі магазинів і супермаркетів, включених у відповідну партнерську програму даного банку.
Раніше стало відомо, що за п'ять місяців 2018 року дефіцит держбюджету склав 9 мільярдів гривень. Економісти пояснили, що це означає і яким буде прогноз для української економіки до кінця поточного року.
Як повідомляв портал "Знай.uа", за прогнозами аналітиків, вартість долара в Україні в найближчі кілька місяців може знизитися до 25 гривень. Якщо в Україну іноземна валюта буде активно заходити, то курс гривні має всі шанси значно збільшитися. Про це в ефірі українського каналу заявив економіст Олег Устенко.