У Національному банку визнали, що купівельна спроможність національної валюти з 1996 року знизилася в 14 разів.

Про це заявив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко в ході брифінгу.

Так, він зазначив, що нинішній банкнотний ряд України надмірно переповнений, що у свою чергу вплинуло на купівельну спроможність націоналної валюти.

"З часу проведення грошової реформи, банкнотний ряд в Україні поповнився номіналами нових банкнот. Зараз він є надмірним і не повністю відповідає змінам, що відбулися в країні за цей час. Збільшення кількості номіналів збільшує витрати на їх обіг. У порівнянні з 1996 роком купівельна спроможність банкноти 1 гривня зараз становить 7 коп., 2 грн - 14 коп., 5 грн - 36 коп., 10 грн - 71 коп.", - повідомив Зайвенко.

За його словами, частка монет номіналом 1-10 коп. в обігу становить 73,4% від усіх монет, тоді як монет номіналом 25 коп. - 13,3%.

Разом з тим раніше у НБУ зазначили, що у разі посилення інфляційного тиску Національний Банк України посилить монетарну політику та введе валютні обмеження. Це може трапитися, якщо МВФ не надасть Україні черговий транш.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Смолій зазначив, що НБУ готовий вводити певні обмеження для запобігання можливого виведення капіталу.

"Якщо зростатиме інфляційний тиск, безумовно, НБУ посилюватиме монетарні інструменти для стримування інфляції, будемо вводити певні обмеження для запобігання можливого виведення капіталу", - заявив Смолій.

За словами глави НБУ, під час засідання комітету монетарної політики, розглядалося питання можливих сценаріїв розвитку подій у разі відсутності чергового кредитного траншу МВФ.

Крім того раніше голова Національного банку України Яков Смолій заявив, що для України нова програма з Міжнародним валютним фондом, може бути розроблена та введена у дію лише після президентських виборів, тобто не раніше 2020 року.

"У період виборів МВФ нових програм не розглядає. Тому, в наступному році нам не варто чекати нової програми. Я думаю, що це може бути 2020 рік, якщо буде така потреба", - сказав він.

Крім того Смолій зазначив, що нова програма може продублювати ті умови, які Україна не виконала в рамках своїх зобов'язань за чинною програмою. Зокрема, він нагадав про важливість прийняття Верховною Радою закону про антикорупційний суд.

При цьому він підкреслив, що виконання нинішніх умов важливо не для отримання траншів МВФ, а для подальшого економічного зростання країни в цілому. "Без цих реформ неможливий подальший економічний ріст", - пояснив Смолій.

Сергій Фурса: З 80% державний борг України зменшився до 72%Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україна заборгувала кредиторам невідому науці цифру.