Ставлення українців до російської мови за останні роки кардинально змінилося, це факт. Ірина Бешкетина, глава Фонду "Демократичні ініціативи", опублікувала останні результати опитування українців щодо статусу російської мови в країні.

Свіжі дані, оприлюднені на сайті "Української правди", говорять про те, що за останні роки українці цілком змінили свою думку щодо російської мови.

"Протягом тривалого часу, як показує моніторинг Інституту соціології, в суспільстві переважала підтримка надання офіційного статусу російській мові: у 1996 році 50% були "за", і лише 25% - "проти", - зазначила Бешкетина.

Рік за роком українці все менше підтримували мову, тепер вже, окупанта. Негативне ставлення зростало, досягнувши рівноваги у 2012 році.

"А ще пізніше, зі зрозумілих причин, підтримка надання російській мові офіційного статусу різко впала, а протидія різко зросла. Останні опитування показують уже співвідношення 50:30, але зі зворотним знаком", - додала глава Фонду.

Популярні новини зараз

ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки

Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче

Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт

Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає

Показати ще

Бешкетина вважає, що мовне питання досі залишається яблуком розбрату серед людей у регіонах країни.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", випускники шкіл національних меншин повинні володіти українською мовою і велика частина предметів повинна викладатися державною мовою. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"У нас є одна основна позиція: у всіх школах України (і в школах національних меншин) випускники, завершивши повна загальна середня освіта в українській школі, повинні вільно володіти державною мовою", - підкреслила вона в інтерв'ю виданню Уніан.

Також портал повідомляв про те, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 8224, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті на мовному ґрунті.

Про це повідомив автор законопроекту, засновник політичної партії «ОСНОВА» Сергій Тарута.

«У зв'язку з президентськими виборами в Україні знову активізувалося маніпулювання на тему мовного питання. Політики або кандидати у політики маніпулюють свідомістю громадян України мовними питаннями, намагаючись залучити електоральну підтримку на свою користь за рахунок навмисної поляризації думок людей, в тому числі і з питань державної мови», — зазначив Сергій Тарута.