Випускники шкіл національних меншин повинні володіти українською мовою і більша частина предметів має викладатися державною мовою.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"У нас є одна засаднича позиція: в усіх школах України (і в школах національних меншин) випускники, завершивши повну загальну середню освіту в українській школі, повинні вільно володіти державною мовою", - підкреслила вона в інтерв'ю виданню Уніан.

За її словами, розроблена "дорожня карта" реалізації закону "Про загальну середню освіту", яка враховує рекомендації Венеціанської комісії. Документ передбачає таку форму навчання в школах з мовами національних меншин, щоб діти могли добре знати рідну мову і при цьому дуже добре володіти державною мовою.

Гриневич зазначила, що з даного питання Україна проводить консультації з Болгарією, Польщею, Румунією, Молдовою.

Популярні новини зараз

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Слідкуйте уважно, або переплатите багато грошей: українців попередили про комуналку у травні

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

Показати ще

"Ми мусимо відстоювати свою позицію, пояснювати нашу запропоновану модель. Суть моделі, яку ми пропонуємо, виглядає так: 60% на 40%... Вона передбачає, що в залежності від підготовки з української мови (адже мови румунської і угорської нацменшин не належать до групи слов’янських мов і їм важче вивчити українську), покроково запроваджуються предмети українською мовою. У першу чергу - історія, географія, право України. А далі, в процесі, ми маємо вийти до останнього класу повної загальної середньої освіти, де співвідношення навчального часу, який буде здійснюватися державною мовою, буде 60%, а мовою нацменшин – 40%", - розповіла міністр.

Вона додала, що аналогічна система освіти в школах нацменшин діє в Латвії та Естонії.

"Наше завдання в українській школі - дати всім дітям рівні можливості знання державної мови. Адже державна мова (і це визнають усі міжнародні конвенції, і Венеціанська комісія, зокрема) – є одним із основних чинників соціальної злагоди і взаєморозуміння. Це важливо і для наших громадян, для наших дітей, і важливо для нашої державності, для єдності нашої країни", - підкреслила Гриневич.

Дивітся: співак Leo Mantis пояснив, чому вивчив українську мову, а не російську

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Європейському союзі впевнені, що критика української освітньої реформи "непропорційно роздута". Про це заявила заступник генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Катаріна Матернова.

За її словами, проблема мовних меншин була лише незначною часткою більш широкої, основоположної реформи системи освіти українських дітей.