У Національній гвардії спростували "наказ", який заборонив спілкуватися російською мовою. Документ назвали фейком та повідомили. Що в дійсності такого наказу ніколи не було.

Про це заявив глава прес-служба НГУ Вадим Голуб, - пише Politeka.

"До нас документ такого роду не надходив. Про його існування і тим більше впровадження його положень нічого не відомо", – зазначив він.

Голуб додав, що цей "наказ" вигадка і нібито так вирішили пожартувати 1 квітня.

Популярні новини зараз

Передбачення, від якого холоне кров: "Китайський Нострадамус" розповів, що станеться у 2025 році

На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити

Отримають бронювання на всіх співробітників: кому надали масштабний захист від мобілізації

Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати

Показати ще

Відзначимо, що раніше по мережі поширився "наказ" 9328/1-22 ос від 1 квітня 2018 року, в якому бійцям НГУ заборонялося спілкуватися російською мовою, якщо вони одягнені в форму.

Також в вигаданому документі військовим заборонили займати сидячі місця в будь-якому транспорті крім таксі, носити шорти та інший одяг, що відкриває ноги. До жінок, які служать в НГУ, також застосували масу обмежень. Так, наприклад, вигаданий наказ регламентує форму і забороняє носити на службі короткі спідниці і сукні, які висотою не більше 2,5 см вище коліна, а також під забороною декольте , виріз яких нижче 5 см від шиї в напрямку грудей".

Також нібито нацгвардійцям заборонили носити будь-які речі з написами російською мовою або символами комуністичного або націонал-соціалістичного режимів.

Нагадаємо, відома письменниця Лариса Ніцой чесно розповіла про радянської дійсності та мовні утиски, які відбувалися найбільш радикальними методами. І доходило навіть до розстрілів україномовних людей.

Дивіться: чим обернеться для україни серйозний міжнародний мовний скандал

Як повідомляв портал "Знай.ua", Нацполіція, Нацгвардія, Держприкордонслужба та Держслужба з НС у кінці квітня - на початку травня перейдуть на посилений режим несення служби. Правоохоронні органи зроблять все від них залежне, але забезпечити належну безпеку, оскільки на тлі подій на сході України зростає ризик провокацій та надзвичайних подій під час масових заходів, приурочених до травневих свят.