Деякі з наших звичок не лише щодня нищать здоров'я, а й відправляють у могилу. Крім того світова статистика називає просто вражаючі цифри жертв куріння та алкоголю.

Як пише "Vladtime", у 2015 році від алкоголю і тютюну постраждало понад чверть мільярда здорового населення планети, а від наркотичних засобів - десятки мільйонів чоловік.

Найвищий коефіцієнт смертності зафіксовано в країнах з низьким або середнім рівнем доходу. Найвища вживання алкогольних напоїв на душу населення і вживання жирної їжі серед питущих відзначено в країнах Центральної, Східної та Західної Європи. У цих же регіонах зафіксовано найвищу залежність від куріння тютюну.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Лідерами із вживання кокаїну і інших смертоносних речовин стали Канада і США. Жителі Австралії та Нової Зеландії найбільше страждають через вживання амфетаміну.

Даних про фактичне споживання наркотиків в країнах Африки, Латинської Америки, Азії і Карибського басейну дуже мало, так як держави цих регіонів застосовують жорстку політику щодо психоактивних речовин.

Згідно з інформацією Американського онкологічного товариства, куріння щороку забирає понад півмільйона життів на континенті. А дані Національного інституту охорони здоров'я говорять, що кожен рік більше 80 тис людей помирають через залежність від спиртного.

Шкідливі звички на ніч

Вчені з університету Фінляндії провели цікавий експеримент про вплив алкоголю на якість сну. Для чоловіків доза була 3 келиха вина, а для жінок – 2. Після випитого у випробовуваних погіршувався якість сну на 39,2%. При цьому 2 келиха у чоловіків і 1 у жінок перед сном знижували його якість всього на 24%. Дивно, але навіть малі дози алкоголю перед сном роблять його гіршим на 9%.

Дивіться: як спирт впливає на організм людини

Як раніше повідомляв "Знай.ua", недолік сну стає причиною безлічі хвороб, які можуть викликати передчасну смерть.

Найбільш поширеною причиною смертності серед молоді медики назвали дорожньо-транспортні пригоди, більшість із яких були спричинені п'яними водіями.