У минулому році 26% грошей, які українці витратили на ліки, препарати, які не несуть ніякої користі організму. Тобто ¼ всіх грошей люди витрачають на препарати без доведеної ефективності.
Всього на такі препарати, які не визнані у світі або засоби, які не мають доведеної ефективності в 2017 році було витрачено майже 14 млрд гривень. Про це свідчать результати дослідження.
Так, українці віддали за гомеопатичні засоби 1 млрд гривень.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"Згідно сучасним науковим дослідженням, гомеопатичні засоби взагалі не містять діючої речовини. Незважаючи на це, у них, як і у засобів на рослинній основі, є реєстрація в Україні. При цьому вони не повинні доводити свою ефективність, а тільки безпеку використання", - повідомляє експерт.
Значну частину списку ліків без доведеної ефективності складають так звані "протектори" – гепато-, кардіо-, хондро-, нейро-. Дослідження показують: вони не працюють.
"Одним з лідерів аптечних продажів стала група "нейропротекторов", які зазвичай призначають при лікуванні інсультів. Але в міжнародних клінічних протоколах відсутні рекомендації такого лікування. У 2017 році українці витратили на такі ліки близько 2,6 млрд гривень", – пояснюють автори дослідження.
Експерти пропонують зробити першочерговим при призначенні пацієнтам препарати з Національного переліку основних лікарських засобів. Цей документ містить тільки ліки з доведеною ефективністю.
Нагадаємо, небезпечні для життя: черговий популярний препарат потрапив під заборону.
Як повідомляв "Знай. ua", в Україні заборонили десятки популярних ліків.
Також "Знай. ua" писав, що майже 70 популярних ліків зникнуть з українських аптек: повний список.