Держслужба з лікарських засобів і контролю за наркотиками ввела заборону на антисептик "Етанол 96", який застосовується для дезінфекції рук.

Постійну заборону встановили на серію 010218 через недостовірних даних: серія становила 3,5 тисячі флаконів, а в фальсифікований сертифікаті виробника зазначено більш 93,5 тисяч.

Це вже далеко не перша заборона ліків за останні два місяці. Окрім цього, до списку заборон потрапили ще ряд препаратів.

Російські вакцини від правця і стафілокока

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Днями серйозний удар нанесли по лікам російського виробництва. Заборона торкнулася вакцини від правця і стафілокока. Держлікслужба стверджує, що вони ввозилися на територію України з порушенням законодавства.

Список заборонених ліків налічує 75 найменувань, 50 з яких зроблені в Російській Федерації.

Також в ньому є препарати українського, німецького, польського, угорського, болгарського, бельгійського, французького, румунського, датського, іспанського, італійського та австрійського виробництва. Зокрема, в списку значаться російські вакцини від правця, кліщового енцефаліту, стафілокока.

В аптеках і медичних установах повинні перевірити наявність цих ліків і в разі виявлення - вилучити їх з обігу і знищити.

Цікаво, що заборона на ввезення російських вакцин вже не раз наводив до проблем - заборонивши російське, МОЗ не встигав закупити альтернативні вакцини (про виробництво власних мови поки взагалі не йде).

Препарат від отруєнь

У липні Україна встановили тимчасову заборону на застосування і реалізацію таблеток "Ентеросгель ЕкстраКапс" для лікування отруєнь і виведення токсинів з організму.

Йдеться про "Ентеросгель ЕкстраКапс" капсули по 0,32 грама виробництва ПрАТ "ЕОФ" Креома- Фарм "(український виробник). Заборона стосується серії 190318. Його встановили за непередбачених побічних реакцій при застосуванні серії.

Нагадаємо, в Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування 68 найменувань лікарських препаратів, абсолютна більшість з яких вироблено в Росії.

Як повідомляв раніше Знай.ua, в Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування 68 лікарських препаратів, 43 із яких виготовлені в Росії.

Також Знай.ua писав про те, що у новій редакції списку лікарських препаратів за програмою реімбурсації "Доступні ліки" з'явилося 58 препаратів. Усі ці ліки будуть повністю відшкодовуватися за рахунок коштів державного бюджету.