Експерти назвали 6 можливих причин, із-за яких ми відчуваємо себе втомленими і виснаженими після начебто тривалого сну вночі. У багатьох випадках цю ситуацію можна легко виправити.

Алкоголь напередодні

Алкоголь негативно впливає на тривалість фази глибокого сну ночами. А чим менше вона триває, тим нижче якість сну. Крім того, алкоголь є сильним діуретиком, з-за якого ви будете часто прокидатися, щоб відвідувати туалет.

Кава ввечері

Популярні новини зараз

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Показати ще

Кофеїн відноситься до стимуляторів нервової системи. Через нього буває дуже складно поринути в сон. Кава також, як і алкоголь, є діуретиком, і вам знову загрожують часті пробудження ночами.

Скрегіт зубами

Бруксизм або розлад, при якому ви скрежещете зубами, знижує якість сну. Він блокує повітряні шляхи і не дає достатньої кількості кисню проникнути в організм. Через звичку скреготати зубами ми часто прокидаємося ночами.

Мобільні телефони

Освітлення від мобільного телефону порушує здатність мозку виробляти гормон мелатонін. В результаті - ми не можемо нормально заснути.

Фізичні навантаження

Краще не займатися спортом за два-три години до сну, інакше ви серйозно порушите цикл. Після тренувань збільшуються показники кортизолу, а рівень мелатоніну падає.

Телевізор у ліжку

Ви не зможете розраховувати на якісний сон, якщо будетедивитись телевізор у ліжку перед сном. Даний перегляд викликає когнітивне збудження, яке порушує натуральний перехід організму до фази сну, не даючи вам повністю розслабитися.

Раніше портал "Знай.uа" публікував 5 способів врятувати невдалий день.