Найближчим часом співробітники банківської сфери візьмуться активно перевіряти реальні прибутки українців. Особливу увагу приділятимуть тим, хто здійснив принаймні одну операцію на суму, що перевищує 150 тисяч гривень.
Згідно з новими правилами, таким клієнтам доведеться надати цілу низку документів на підтвердження законності отримання подібного заробітку та пояснити його походження.
До переліку увійдуть:
- Копія електронної декларації про майновий стан (із відміткою податкового органу, але тільки для резидентів країни).
- Копія декларації про витрати та фінансові зобов'язання, якщо такі існують. Надати її повинні у структурах місцевого самоврядування, це так званий витяг із Єдиного державного реєстру декларацій осіб (підпорядковується та контролюється НАБУ). В першу чергу це стосується державних службовців.
- Нерезидентам слід подати документ про фінансову звітність, де буде вказана відмітка відповідного податкового органу їх країни, та копію із податкової.
- Допоміжні папери (про заробітну плату, отримання спадку, оформлення страхового полісу, продаж майна, виграш у лотерею та інші).
Причому, абсолютно не важливо, яка дата буде там вказана. Наприклад, якщо ви придбали нещодавно квартиру при зарплаті у 30 тисяч гривень на місяць, а сума нерухомості за депозитом складає більше 1-2 мільйонів гривень, то логічно, що ви повинні підтвердити кожне перерахування коштів, яке перевищує ліміт, як повідомляє "ЕП".
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Навіть якщо за час виплати іпотеки ви стали тимчасово безробітним чи перевелися на обслуговування до іншого банку. У такому випадку можуть виникнути додаткові питання про укладення договору.
Як пояснюють самі банкіри, скоро створять єдину ресурсну базу, де у перших списках будуть політики та чиновники, а вже потім – бізнесмени і пересічні громадяни. Аргументують це зростанням тіньового ринку та ухиленням від сплати податків – мовляв, у такий спосіб буде зручніше контролювати кожне фінансове надходження.
Дивіться: банківська сфера не кредитує реальний сектор економіки