Львів’янин Юрій Краєвський четвертий рік поспіль дивує сусідів своєю творчістю і непосидючістю. 80-річний чоловік розмалював частину фасаду багатоповерхівки і облагородив прибудинкову територію, створивши там атмосферу древнього Львова.
Ще кілька років тому прибудинкова територія багатоповерхівки на Левандівці – одному зі "спальних" районів Львова, відлякувала своєю непривабливістю і нею ніхто особливо не переймався – сміття, обписані лайливими словами стіни.
Сьогодні ж перехожі зупиняються, щоб роздивитись оборонні фортеці, Глинянську браму, церкви, вітряки, відтворені літнім львів'янином, якого сусіди мило кличуть "наш дідусь", при цьому називаючи його "королем Левандівського стріт арту".
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Стіни і всі зроблені пенсіонером вироби розмальовані у різних кольорах, найбільше синього, зеленого, білого і червоного. Матеріали, з яких створив свій "стародавні Львів" пенсіонер познаходив у себе вдома та на смітниках. Дошки, пластикові і дерев’яні ящики, залишки кераміки, бляха, цегла і каміння – все йде в роботу у художника-самоука. До слова, за освітою Юрій Краєвський механік з обробки деревини, працював на меблевому виробництві.
"Де щось бачу цікаве на смітнику, що можу використати у роботі, то несу сюди. А ідеями мене надихає Львів. Страшенно люблю історію, цікавлюсь історією будівництва, зародженням Львова. Якби стіни у Львові вміли говорити, ми б таке почули. Я ходжу містом, роздивляюсь архітектуру, запам’ятовую і фотографую. Потім все це відтворюю на стінах і прибудинковій території. Назвав, як і район, де проживаю, "Левандівський дворик", в якому причаївся древній Львів. Я із задоволенням працюю, а ще більше радий, що це подобається людям", – розповідає Юрій Краєвський.
За його словами, все почалося в 2014 році, коли пенсіонер замінив вікно у квартирі і вирішив розмалювати навколо стіну. Тепер щодня він виходить на вулицю і творить кольоровий світ для себе і сусідів.
Планів на літо у львівського пенсіонера чимало: продовжить розмальовувати стіни на будинку і облагороджуватиме територію фортифікаційними спорудами.
Фарби Краєвський спочатку купував сам, зараз йому допомагають і сусіди, які часто просять розмалювати стіни навколо їхніх під'їзду.
"Планую малювати далі будинок. Підходив до мене молодий чоловік і просив, щоб намалював на його будинку щось. Говорив, що "ми заплатимо", а хіба вся справа в оплаті. Головне - бажання, роблю для того, щоб подобалося людям, а особливо дітям, щоб діда традицію продовжували і знали, що все залежить від людини, як їй живеться. Треба людей зацікавити, щоб і їм хотілося змінити свій двір, зробити кращим наше місто", - зазначив львівський художник-самоучка.