Весняні заморозки та тривала посуха завдали серйозного удару по врожаю кісточкових фруктів в Україні. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Деніс Марчук у ході брифінгу.
За його словами, в окремих господарствах спостерігаються майже 100% втрати, що призведе до глобального подорожчання продуктів. Найбільших збитків зазнали плодові дерева: персики, абрикоси, вишні та черешні постраждали особливо сильно - втрати врожаю варіюються від 30 до 50%.
"У середньому більш ніж на 30% порівняно з минулим роком ця категорія продуктів може подорожчати", - сказав він.
Менш помітна, але все ж відчутна шкода завдана яблуням і грушам. Як зазначив Марчук, ціни на цю групу продуктів можуть зрости більш ніж на третину в порівнянні з тогорічними показниками.
ТЦК змінює тактику: кого мобілізують прямо з вулиці
Зміни у зимових канікулах: як будуть відпочивати школярі
Українці можуть залишитися без пенсій: кому припинять виплати
Можуть і не впустити в Європу: українцям встановили ще одну перешкоду на кордонах
Аналітики вважають, що повністю компенсувати дефіцит шляхом імпорту фруктів не вдасться. За даними сільгоспвиробників, несприятлива погода також вплинула на аграріїв інших країн Східної Європи, які могли б розглядатися як потенційні постачальники.
Так, експерти попередили, що влітку 2025 року українці, ймовірно, відчують нестачу свіжих фруктів на прилавках та різке зростання вартості сезонних ягід і плодів через заморозки наприкінці квітня.
За попередніми даними, у південних регіонах, де зосереджене основне виробництво черешні, було знищено до 55% урожаю. У центральній частині країни втрати ще більші, хоча площі насаджень там менші.
Вишневі сади постраждали не менше - збитки оцінюються в межах 35–50%. Більша частина врожаю цієї ягоди в Україні використовується для перероблювання та заморожування на експорт, тому можна очікувати суттєвого зростання цін на неї. Особливо це буде помітно на тлі прогнозовано високих цін на малину в літній сезон.
- Раніше ми повідомляли, борщ вийде золотим : українців шокували цінами на буряки, капусту та картоплю.
- Значно дешевше: в Україні знизилися ціни на салатні овочі – докладніше Знай.ua.
- Нагадаємо, запаси скорочуються - ціни зростають : які овочі сильніше вдарять по гаманцю.