Політичний оглядач німецького видання Handelsblatt Томас Зігмунд зазначає, що рішення Олафа Шольца утриматися від надання Україні ракет Taurus свідчить про старт його передвиборчої кампанії до Бундестагу, де Шольц має намір представити себе як "канцлера миру".
За його словами, канцлер намагається йти шляхом колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який критично висловився про вторгнення США в Ірак у 2003 році та відмовився відправляти туди німецькі війська.
Такі дії спрямовані на підвищення рейтингів правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН).
"Ця стратегія, яка слідує традиціям його попередників - соціал-демократів Віллі Брандта та Герхарда Шредера, які зміцнили репутацію СДПН як партії миру під час свого правління, дійсно може бути успішною. Брандт своєю політикою на сході заклав основу для примирення, а Шредер виступив проти застосування німецьких військ у війні в Іраку", - пише автор.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Вибір іміджу канцлера миру може виявитися не найгіршою ідеєю для громадян, які вже відчувають страх перед економічними втратами", - додає він.
Вибори до німецького парламенту відбудуться у 2025 році.
Раніше вже Знай.ua розповідав, як Шольц та Макрон спробували задовольнити Зеленського та Україну з гарантіями безпеки. Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що гарантії безпеки для України мають бути такими, щоб у майбутньому убезпечити державу від нападу Росії. Вони мають відрізнятися від статусу члена НАТО, сказав він на брифінгу за підсумками зустрічі Європейської політичної спільноти у Молдові.