Військовозобов'язані після вручення повістки мають пройти військово-лікарську комісію, щоб встановити їхню придатність до служби, проте деякі ігнорують її на вже пройдених етапах.

Українців за ігнорування вже розпочатого проходження ВВК чекає покарання, як попередив адвокат Богдан Пересада на порталі В2ВСonsult, адже це розцінюватиметься як ухилення від призову.

Військкомат в Україні, фото comments

У такому разі військовозобов'язані понесуть відповідальність, яка ділиться на два види - кримінальна та адміністративна.

За першу їм загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 5 років, а за другу - штраф, що передбачено статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

  • накладення штрафу на громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • повторне вчинення порушення протягом року після адміністративного акту тягне за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто українець має виплатити від 3 400 до 5 100 гривень штрафу, якщо йдеться про адміністративну відповідальність.

Популярні новини зараз

"Не забудьте...": "Київводоканал" терміново звернувся до українців

Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей

Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон

Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно

Показати ще

"Якщо особа не проходила медичну комісію, то, на мою думку, можлива лише адміністративна відповідальність за неявку за повісткою. Водночас ухилення саме від проходження ВЛК (коли проходження вже було розпочато) може розцінюватись військкоматом як таке, що підпадає під статтю 336 Кримінального кодексу України", – попередив адвокат.

Медкомісія. Фото: Youtube

Нагадаємо, з якими проблемами серця вас точно не заберуть на війну: шукайте себе у списку