27 січня віруючі православної церкви вшановують пам'ять рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії.

У народі свято прозвали Обряди худоби, бо саме цього дня доглядають худобу особливим чином: очищають хлів від гною, застилають підлогу соломою, чистять усіх свійських тварин, пригощають їх овочами, хлібом та ласкаво розмовляють із ними.

Рівноапостольна Ніна, просвітителька Грузії

Свята Ніна жила в IV столітті в Єрусалимі та була племінницею патріарха Ювеналія. Вона з дитинства полюбила Ісуса Христа і не розуміла людей, які чинили опір цій вірі. Коли її батько пішов у пустелю, а мати стала дияконісою, Ніну виховувала стариця. Від неї дівчинка почула чудові історії про Грузію (раніше Іверія), після яких з'явилося бажання побачити цю країну.

У цей день люди займалися господарськими роботами. Забирали хліви, годували худобу, і кололи дрова. Якщо на Ніну сталася пожежа, то вважається, що крапля молока корови, бризнута у вогонь, його загасить. Якщо людина отримала опіки або захворіла, то коров'яче молоко може зцілити її.

Популярні новини зараз

Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків

Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката

Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок

З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"

Показати ще

Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то й осінь буде холодною. Якщо дерева покривалися інеєм — це віщувало тепло, а ось білі хмари обіцяли холоднечу. Якщо у морозний день йшов сніг — чекали на потепління, а якщо на заході сонця з'являвся стовп сонячного світла — навпаки, готувалися до морозів. Вважають, що ранній спів півнів обіцяє тепло, а каркання ворони вранці — хуртовина.

Що не можна робити 27 січня

У цей день обов'язково потрібно частіше вмиватися і в жодному разі не можна допускати, щоб у вашому будинку був безлад або бруд. Тоді до вас може причепитися різноманітна погань, якої достатньо цього дня на вулицях. А якщо ще й вийти на вулицю немито, то вб'є блискавка. Не можна також підходити до коня, якщо вранці не вмилися, то ви нашкодите тварині. Ще варто менше дивитися телевізор, сидіти перед екраном телефону або комп'ютера.

Робота з комп'ютером, скріншот: Youtube

Нагадаємо, що українці скаржаться на зникнення грошей із рахунків Київстару: "зайві" 100 гривень та без попередження.

Раніше ми повідомляли, що 30 гривень за десяток залишиться у мріях? Українцям розповіли, що буде із цінами на яйця.