Стало відомо про те, чи каратимуть чоловіків, які так і не повернулися з іншої країни в Україну. Чи боятися кримінальних справ чи штрафів.

Про це розповіла для порталу "Трибун" юристка правозахисної організації "Донбас SOS" Наталія Орлова.

Відповідно до законодавства, в Україні передбачено відповідальність за ухилення від мобілізації. Їх притягують до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Проте, за словами юриста, це стосується лише тих громадян, які отримали до рук повістку, але так і не з'явилися у військкоматі протягом конкретного періоду часу.

Повістка. Фото: Кореспондент

"Якщо ми говоримо про чоловіків, які зараз знайдуться в іншій країні, то такого обов'язку як повернутися на територію України немає. Є випадки, коли на початок війни чоловіки вже перебували за кордоном, тривалий час там жили і працювали, або виявилися незадовго до 24 лютого на території іншої країни. У такому разі повернення в Україну - це виключно їхнє добровільне рішення" - зазначає Наталя.

Популярні новини зараз

Частині пенсіонерів встановили доплату у 25% прожиткового мінімуму: хто на це має право

Різниця у 28%: українцям у лютому пропонують газ дорожчий за 8 грн за куб

Повернення переплати за газ: як українцям погасити борги новому постачальнику

Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів

Показати ще

Також є величезне питання стосовно тих громадян, які виїжджають з окупованих територій України через Росію до інших країн. На жаль, після початку повномасштабної війни їхня кількість значно збільшилася.

Біженці. Фото: скрін youtube

Виїхати через Росію часом єдиний спосіб та варіант вижити. Жодного боргу перед ними повернутися назад в Україну немає, і все залежатиме виключно від їхнього вирішення. Жодного покарання в Україні за такий вчинок не передбачено, адже насамперед громадяни рятували себе та свої родини від цих військових злочинців.

Призовники. Фото: скриншот з відео

Нагадаємо, що звичайних росіян запитали про українців

Раніше повідомлялося, що окупанти вже зібралися здавати Україні Енергодар та ЗАЕС: путін злякався весняного наступу на Крим

Також кожен росіянин відчує наслідки війни на собі: доведеться відповісти за всі злочини путіна