У Верховній Раді повідомили, кого з українців можуть закликати примусово на трудову мобілізацію і які роботи їм доведеться виконувати.
За словами голови профільного комітету Верховної Ради Олега Бондаренко, закон щодо примусової трудової мобілізації набув чинності у березні. Ціль примусової цільової мобілізації – відновлення України. Цільова мобілізація має бути відповідно до Кодексу цивільного захисту України з метою ліквідації наслідків ведення військових дій та надзвичайних ситуацій після закінчення воєнного стану.
Олег Бондаренко уточнив:
Моє власне ставлення до цього таке — якщо мобілізація буде вкрай необхідною, то вона запроваджуватиметься відповідно до указу президента, де будуть зазначені обсяги, терміни проведення та цілі
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У Раді не виключають, що мобілізувати на платній основі можуть внутрішньо переміщені особи і не тільки. Це можуть бути усі дієздатні українці. Кількість людей визначатиметься відповідно до цілей. Поки що списку робіт немає, але вони будуть спрямовані на створення економічного продукту – відновлення країни.
Імовірно, що мобілізованих будуть долучати на роботи зі створення нових будівель, нових доріг, інфраструктури, можливо, польові роботи. Роботи, які здебільшого не потребують кваліфікації. Якщо потребуватимуть кваліфікації, то визначатимуться відповідно до необхідних професій.
Нагадаємо, ми писали, що водії зможуть сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху у два кліки.
Як повідомляв "Знай.ua" пальне в листопаді, чого чекати від цін — експерт пояснив, чи варто запасатися бензином.
Також "Знай.ua" інформував, що ООН оновили офіційну кількість громадянських жертв війни: незаперечний доказ провини росiйського народу.