Міжнародний день мігранта

Міжнародна конвенція про захист прав всіх трудящих-мігрантів і їх сімей була прийнята 18 грудня 1990 року Генеральною Асамблеєю ООН. А через 10 років започаткували це свято. Таке рішення прийняли, так як останнім часом сильно зростає кількість мігрантів. Урядовим, неурядовим організаціям, державам-членам ООН запропонували відзначати цей день, поширювати інформацію про права людини, основні свободи мігрантів, їх захисту та обміну досвідом. Багато країн в цей день не просто розповідають більше про права мігрантів, але і проводять різні акції, робочі семінари, на яких пояснюють закони про права мігрантів. Кожен рік звучать заклики до міжнародного суспільства приділяти більше уваги тим мігрантам, які опинилися в скрутному становищі далеко від дому, потребують захисту і допомоги.

Мігранти, фото: Кто в курсе

День арабської мови в ООН

Цей день відзначають в ООН з 2010 року. Його запропонував заснувати департамент ООН по зв'язках з громадськістю, перед Міжнародним днем рідної мови. Свята встановили для кожного з 6 офіційних мов організації. Зробили це, щоб зміцнити міжкультурний діалог і розвивати багатомовний світ. Дату 18 грудня вирішили вибрати для Дня арабської мови, так як в цей же день в 1973 році Генасамблея включила цю мову в число офіційних мов ООН.

Зараз арабською мовою або її варіантами говорять близько 300 млн осіб. Рідна вона для більше 240 мільйонів, а для ще 50 мільйонів вона – друга. Класичну арабську використовують прихильники ісламу по всьому світу. Також це офіційна мова всіх арабських країн і є однією з офіційних в Ізраїлі, Джібуті, Чад, Сомалі, Еритреї. У це свято в секретаріаті ООН проводять різні заходи, щоб всі охочі могли познайомитися з арабською культурою і мовою.

День арабської мови в ООН, фото: islam.ru

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Православні свята:

  • Преподобного Савви Освяченого.
  • Різдвяний піст.

Саввін день

В цей день відзначається пам'ять преподобного Савви Освяченого. Наші предки вважали, що Сава продовжує роботу Варвари, морозить річки і озера. Особлива заборона була для тих, у кого є кінь, не можна було сваритися, бо може статися біда взимку на дорозі. Також не можна працювати, потрібно весь день молитися і провести його в богоугодних справах і розмовах, щоб не образити преподобного. Погоду визначали, не виходячи з дому. Якщо вогонь у печі червоний, а поліна тріщать, то на вулиці сильний мороз. Віщували погоду і на майбутнє. Морози обіцяв дим стовпом, а якщо він стелиться по землі, то слід чекати снігопаду.

Народні прикмети на 18 грудня

Іменини в цей день

Геннадій, Захар, Петро, Сава, Сергій


Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи 2020 рік буде таким страшним або все це просто забобони.

Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій прогноз погоди на цю зиму, в 2019 і в 2020 році. Холодна пора покаже, якою вміє бути: м'якою, зі снігопадами, але також і з морозами.

Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але деяким знакам Зодіаку все ж варто перестрахуватися. Чого чекати в 2020 році від металевого Щура розповіли астрологи.