Українці в цьому році почали краще оплачувати комуналку, однак у порівнянні з жовтнем минулого року, борги за "воду, газ і світло" трохи збільшилися. Про це свідчать дані Держслужби статистики.
У жовтні українці сплатили за житлокомпослуги 5,8 млрд грн, середні нарахування на одного власника особового рахунку у вересні склали 938,9 грн.
Якщо в жовтні 2018 року домогосподарства заплатили понад 77%, то в жовтні цього року – вже понад 83%.
Крім того, за 2019 рік на 6,3% зменшилася заборгованість за комуналку в країні, тепер вона складає 52,1 млрд грн, а не 55,6 млрд. Але погасити борги до рівня жовтня 2018 року не вдалося. Навпаки, з жовтня по жовтень борги зросли майже на третину – на 30,4%.
Головна ціль п'ятниці – не загнати себе: гороскоп на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
За словами експертів, перший шлях до скорочення боргів за компослуги – це адекватні ціни. Останнім часом українці не накопичують борги і навіть платять наперед, очікуючи, що газ після Нового року буде дорожчим.
Аналітик Андрій Нікончук заявив "Сегодня", що суми в платіжках можна знизити двома способами.
"Перший шлях – зменшити енергоспоживання конкретними багатоквартирними будинками, утепливши їх силами самих мешканців або скориставшись "теплими кредитами" від держави. Другий шлях – доопрацювати закон "Про житлово-комунальні послуги", скасувавши заборону на внесення будь-яких змін до 1 травня 2020 року в діючі договори про надання комунальних послуг. Насамперед це актуально для тарифів за опалення та гаряче водопостачання", - пояснив він.
Нагадаємо, що боржників за ЖКГ в Україні каратимуть за новими законами.
Як повідомляв портал Знай.uа, в Україні будуть вводити новий вид тарифу на холодну воду.
Також портал Знай.uа писав, як платити менше за комуналку: українцям показали схему на 2020 рік.