Українські підлітки майже не курять, але все частіше п'ють спиртні напої та отримали легкий доступ до наркотиків. Про це йдеться у звіті Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за результатами міжнародного опитування.
Так, половина українських підлітків мають досвід куріння, 86% вживали алкоголь, а 18% пробували наркотики, показало опитування. Крім того, кожен п'ятий неповнолітній курить щодня. Кожен десятий у перший раз закурив у 9 років або раніше.
Більше 50% опитуваних заявило, що може легко придбати пиво, вино або слабоалкогольні напої. 86% підлітків хоча б раз вживали алкоголь. При цьому серед 15-річних частка юнаків, які хоча б раз вживали алкоголь, становить 79%, а серед дівчат – 87%.
18% підлітків розповіли, що хоча б раз у житті вживали якусь наркотичну речовину. Юнаків і дівчат серед них майже порівну. 9% опитаних вживали марихуану. Дві і більше шкідливих речовин разом вживали 4% підлітків.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
45% підлітків проводять в соцмережах чотири і більше годин на день. Більше половини опитаних визнає, що проводить там занадто багато часу.
7% підлітків кажуть, що мають залежність від азартних ігор.
Менше підлітків стикається з буллінгом. Порівняно з 2017 роком частка підлітків, яка не стикалася з цькуванням за останні 2-3 місяці, зросла з 38% до 57%.
Кожен десятий підліток сказав, що мав такі проблеми. 67% дітей в Україні стикалися з цькуванням.
38% ігнорували цькування, 29% намагалися чинити опір, 19% шукали підтримки у батьків, а 14% зверталися за допомогою до друзів.
Нагадаємо, що в США було зафіксовано близько 800 випадків захворювань легень, пов'язаних з курінням вейпу.
Як повідомляв портал Знай.uа, Філіп Морріс заявила про готовність повністю припинити виробництво в Україні.
Також портал Знай.uа писав, що у МОЗ оголосили війну електронних сигарет.