Прикра втрата у Львові сьогодні. На 99 році життя помер один з лідерів ОУН (б), колишній в'язень нацистського концтабору "Аушвіц" Омелян Коваль. Про це інформує "Громадське".

"Такі люди, як Омелян Коваль - це жива історія, це приклад справжнього нездоланного духу і великого бажання не стояти осторонь, а власними діями показувати, як будувати свободу і незалежність на своїй землі. Співчуваємо рідним та близьким. Сумуємо всім світом", - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Коваль став членом ОУН у 1938 році під псевдонімом "Дем'ян". У 1941 році керував проголошенням Акта відновлення Української держави в місті Долина на Івано-Франківщині, звідки він родом.

В кінці 1941 року він був відправлений у концтабір разом з першою групою 25 українських політв'язнів, названих "Групою Бандери". У ній також був брат Степана Бандери Василь, один з ідеологів ОУН Степан Ленкавський і політдіячів Петро Мірчук.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Після евакуації "Аушвіца" 18 січня 1945 Коваля відправили в концтабори "Мельк" і "Ебензее", звідки потім його звільнили американські війська.

"Я пробув у таборі до кінця війни, а вже перед кінцем війни нас забрали з "Освенціма" і перевезли до Австрії, бо наближався фронт. На початку 1945 нас вивезли з табору. Ми ще добу марширували до поїзда, тиждень тривала наша подорож в Австрію, потім нас відвезли в "Маутхаузен". Важко сказати, скільки всього членів ОУН пройшло через "Аушвіц". Але нас, провідних членів, які були заарештовані нацистами на початку, було 50 осіб", - пригадував Коваль у спогадах про концтабір в інтерв'ю в 2015 році.

По завершенню війни Коваль був головою ради українських громадських організацій Бельгії, а також одним із президентів Європейського Конгресу Українських. За Женевською конвенцією Коваль мав статус біженця в Бельгії, а в 1997 році отримав громадянство України.

Коваль був нагороджений орденом "За заслуги" 3 ступеня, бельгійським королівським орденом Леопольда, орденом Володимира Великого, орденом Свободи.

Нагадаємо, помер культовий український музикант, він два роки боровся за життя.

Раніше Знай.иа писав, що названа причина смерті легендарного радянського музиканта: рекомендації лікарів його не зупинили. Він фактично сам загнав себе в могилу. Жахливі подробиці.

Також "Знай.uа" писав, що померла зірка серіалу "Доктор Хто".