З початку року держава заборгувала українцям мільярди за невиплачені зарплати, а до кінця року ця цифра виросла в рази.

Про це повідомляють ЗМІ із посиланням на офіційну статистику.

У вересні 2018 року сума заборгованості з виплати зарплат в Україні збільшилася на 6,5% – до 2,889 млрд грн.

Популярні новини зараз

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

Показати ще

З початку 2018 року заборгованість із зарплати зросла на 521 млн грн, тобто на 22%.

"Найбільше зростання заборгованості зафіксовано в Хмельницькій (на 64,5%), Кіровоградській (43,7%), Волинській (34,9%), Тернопільській (на 33,3%), Херсонській (27,8%) і Закарпатській ( на 25,3%) областях", - констатують експерти.

І, навпаки, позитивна динаміка цієї проблеми - скорочення заборгованості з виплати зарплати спостерігалося в Рівненській (на 9,1%), Житомирській (8,7%), Вінницькій (2%), Запорізькій (0,6%) і Черкаській (0,2%) областях.

Нагадаємо, Мінсоцполітики розробило законопроект, який захистить працівників в разу порушення роботодавцем виплати зарплати.

зарплата

Про це повідомили у прес-службі відомства.

За словами представників міністерства, законопроект отримав назву "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця".

Зарплата

Зазначений законопроект зобов'язже роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожен день затримки, якщо зарплатню затримували понад 15 днів.


Як писав раніше Знай.ua, сьогодні в Україні зарплати "в конвертах" - звична справа.

Підвищення зарплати

Звісно ж нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Спеціалісти нагадали, чим ризикують українці, працюючи не за "трудовими".

Гривня

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, – права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності.


Також Знай.ua писав про те, що вже в 2019 році в українців з'явиться можливість законно уникнути виплат по непідйомним боргам і кредитах, пройшовши процедуру банкрутства.