Із стартом нового опалювального сезону та значними підвищеннями тарифів на житлово-комунальні послуги чи не перед кожною українською родиною гостро постало питання про заощадження.
Українцям пояснили, як можна зекономити - зокрема, за рахунок впровадження обліку теплової енергії, програми теплих кредитів" та запуску так званого Фонду енергоефективності.
Про це пишуть ЗМІ із посиланням на повідомлення віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
"Ми не зможемо в 2,5 рази знизити ціну на газ, але ми здатні в 4 рази зменшити комунальні рахунки. В одному з будинків Києва за рахунок заходів енергоефективності оплата за теплоенергію у минулому опалювальному сезоні склала 8 грн за 1 кв. м, тоді як сусідні будинки платили 32 грн за 1 кв. м. Досягнуто економія в 4 рази і, цей шлях абсолютно здійсненний ... 80% будинків по країні вже мають будинкові лічильники. Десятки будинків отримали енергетичні сертифікати і вже мають розуміння щодо свого споживання, - заявив Зубко.
Варто нагадати, що Прем'єр-міністр Володимир Гройсман раніше заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні виросте на 23,5%.
До 1 листопада населення платитиме за газ за старою ціною - 6958 грн. за 1000 м³. Щоб зберегти цей тариф, Кабмін двічі останнім часом продовжував дію спецобязательства, згідно з яким НАК "Нафтогаз" зобов'язаний був поставляти паливо населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго за пільговою ціною 4942 грн. за 1000 м³.
Нагадаємо, ціни на газ виросли, а тому у тарифи на компослуги також будуть переглядатися.
Скоро українці в усіх регіонах отримають платіжки з новими сумами. Втім, декому може пощастити.
Як повідомляв раніше Знай.ua, показники якості в сфері теплопостачання буде моніторити Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.
Як відзначають в НКРЕКП це дозволить повідомляти споживачам та всім зацікавленим сторонам про рівень надання послуги.
Також Знай.ua писав про те, що головна інтрига щодо монетизації полягає в тому, що насправді живих грошей замість віртуальних субсидій українські сім'ї можуть так і не дочекатися.