Сьогодні, 9 листопада, Україна відзначає День писемності та мови - свято, якому виповнюється вже 20 років.

У цей день зазвичай проводяться урочистості біля пам’ятника Нестору Літописцеві і саме сьогодні традиційно стартує конкурс знавців української мови, а лінгвісти називають найкращих її популяризаторів.



Портал Politeka зібрала топ-10 найбільш популярних нових слів, які з'явилися з моменту початку президентства Петра Порошенка. Ці слова змінили наше мислення та сьогодення.

Зрада/перемога
Поняття, що на примітивному рівні описують поразки і досягнення української влади. Від цих понять утворилося і слово "зрадофіли" – люди, які у будь-якому вчинку влади шукають щось погане.
Нещодавно президент практично вивів його на офіційний рівень: "В Україні є зрадофіли, яким і тризуб над Кремлем постав, вони скажуть, що криво стоїть", – відповів він критикам під час одного з виступів.

Популярні новини зараз

Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила

Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку

Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути

Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення

Показати ще

Антикорупціонери/реформатори
Корупцію по праву названо відміткою 2016 року. В рамках боротьби з корупцією в Україні створили спеціальні антикорупційні органи, які, крім цього, ознаменували ще і реформаторські процеси в країні.

Реформатори не можуть не встояти перед тиском, погрозами, спокусами, що йдуть від корифеїв старого режиму. Вони роблять систему, а не система "робить" їх.



Е-декларація
Увійшла в активний лексичний запас багатьох українців після запровадження обов’язкового декларування доходів і майна всіх державних службовців. Одна з останніх "жертв" е-декларування – лідер українських радиклів Олег Ляшко, який, як виявилося, тричі виграв на ставках понад півмільйона гривень.

Ленінопад
З початком декомунізації в Україні почали масово зносити пам’ятники епохи Радянського союзу і, в першу чергу, пам’ятики Леніну, як символи тоталітарного минулого. З 2013 року кількість знесених Леніних досягає тисяч.



Декомунізація
Народилася і досягла розквіту в 2014-2015 роках. Рада ухвалила ряд законів, якими заборонено використання комуністичної символіки, згадування лідерів комуністичного режиму, а також розпущено Комуністична партія України. Слідом прокотилася хвиля перейменувань населених пунктів, назви яких малий прямий зв'язок епохою "совка".

Банкопад
Політика виведення з ринку банків, що ризикують луснути будь-якої миті. Заслугу в банкопаді приписують діючому керівництву Нацбанку України.

Сепар
Прихильник сепаратистів, які незаконно захопили владу на Донбасі. Може вживатися стосовно мешканців так званих "ЛНР" і "ДНР", які підтримують проросійський режим.

Раб-тарифи
Тарифи на енергоносії, які розраховують відповідно до методики RAB-регулювання або стимулюючого тарифоутворення. Слово вживається противниками підвищення тарифів з натяком, що зростання цін перетворює українців на рабів.

Добробати
Добровольчі батальйони, які сформувалися для ведення бойових дій в Донбасі. З 2015 року добробати включили до складу ЗСУ або Національної гвардії. Екс-бійці добробатів – активні учасники акцій протестів.

Безвіз
Головна "перемога" української влади за останні три роки. Україна та Євросоюз уклали угоду, що дозволяє українцям відвідувати країни шенгенської зони без попереднього оформлення візи.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" публікував повний список країн, де вже сьогодні діє безвіз.