Згідно з дослідженням, з мікробами, які можуть з'явитися на продуктах за кілька секунд, легко впорається шлунковий сік, так що про шкоду впала їжі можна забути.

Професор Астонського університету у британському місті Бірмінгемі Ентоні Хілтон довів справедливість "правила п'яти секунд", згідно з яким можна без побоювання є продукти, підняті протягом цього часу.

Свою теорію вчений аргументував тим, що кількість мікробів, які можуть з'явитися на їжі за цей час, буде дуже малим. Тому шлункова кислота їх легко зруйнує.

“Очевидно, що не можна вживати в їжу їжу, на якій видно шар бруду, оскільки це не тільки небезпечно, але і бридко. Але з наукової точки зору, якщо видимих ознак забруднення немає, то шанс потрапляння на їжу шкідливих бактерій за кілька секунд дуже малий", — заявив Хілтон.

Популярні новини зараз

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Показати ще

В рамках дослідження вчений провів опитування серед двох тисяч людей з метою з'ясувати, скільки з них не гребують є впали продукти. Виявилося, що таких — 79%.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що засновник Microsoft Білл Гейтс, вклав більше чотирьох мільйонів доларів на проект зі створення генетично модифікованих комарів, які вбивали собі подібних. Як повідомляє видання The Sun, таким чином мільярдер сподівається побороти переноситься комарами виду Anopheles albimanus малярію, щорічно уносящую життя сотень тисяч людей.

Проект під назвою "Доброзичливі комарі" створить біотехнологічна компанія Oxitec, в якій вчені збираються створити генетично модифікованих самців, які будуть спаровуватися з самками, але їх потомство жіночої статі буде гинути, не досягнувши дорослого віку. Людей кусають тільки дорослі комарі-самки. А самці безпечні для людства. Таким чином популяція комарів буде зменшуватися.

Правда, багато екологи не згодні з проведенням подібних експериментів, які можуть надати непередбачувана дія на навколишнє середовище, оскільки комарі є їжею для інших тварин.