Вчені-фізики заявили, що їх TARDIS зможе переміщатися в минуле і майбутнє. Правда, мова поки що йде про математичну модель робочої машини часу.

Дослідник Бен Тіппетт з Університету Британської Колумбії в Канаді і Девід Цанг з Мерілендського університету в США заявили про те, що їм вдалося розробити математичну модель надійної машини часу.

За їх запевненням, це ящик, який зможе переміщатися через простір і час в минуле і майбутнє.

Вчені розповіли, що складність підходу полягає у використанні кривизни просторово-часового континууму Всесвіту для викривлення часу в щось, подібне колу, який би дозволив ящику, а також потенційним пасажирам подорожувати в минуле або майбутнє.

Популярні новини зараз

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Показати ще

"Люди думають про подорожі в часі як про щось фантастичне. І ми звикли так вважати, адже це здається таким нереальним. Але математично це можливо", - пояснює учений.

Для розробки нової математичної моделі у співпраці з Девідом Цангом Тіппетт використовував Загальну теорію відносності Ейнштейна. Пізніше свій винахід вчені назвали TARDIS (Traversable Acausal Retrograde Domain in Space-time, Переміщувана акаузальная ретроградна область в просторі-часі).

В основу моделі, яку представили фізики, стоїть концепція про те, що Всесвіт людству варто сприймати в чотирьох вимірах одночасно, а не розглядати його як тривимірний простір. До речі, четвертим виміром є час.

"Категорія часу на поверхні простору-часу виглядає як викривлення. Існують дані, що показують, що чим сильніше ми наближаємося до чорної діри, тим сильніше сповільнюється час. Моя модель використовує кривизну простору-часу для викривлення часу у форму кола для пасажирів, а не випрямлення його в пряму лінію. Це коло і відправляє нас у минуле", - пояснює учений.

"У той час як математично це здійсненно, спорудити просторово-тимчасову машину ще неможливо, так як для цього необхідні матеріали — ми називаємо їх екзотичної матерією, — які б вигибали простір-час таким неймовірним способом. Проте ми їх поки не відкрили", - з жалем уточнює його колега.

Нагадаємо, світова змова: сенсаційний проект майбутнього злили в мережу.

Як повідомляв "Знай. ua", нацисти подорожували у часі: конспірологи з'ясували, як.

Також "Знай. ua" писав, що беремо на замітку: вчені розповіли, чому японці не товстіють і не старіють.