Безсоння робить людину дурною, причому в максимально короткі терміни. Китайські вчені стверджують, що всього два тижні недосипання призводять до значного зниження когнітивних здібностей: по суті, ви дурнішаєте кожен раз, коли лягаєте пізніше 12 ночі.
Нейробіологи вже давно довели, що хронічне безсоння веде до появи постійної втоми, депресії і стресу. Тепер же вдалося з'ясувати і ще один негативний фактор нестачі сну: в головному мозку порушується структура білої речовини, нервових клітин, що зв'язують різні частини мозку.
Крім того, безсоння знижує цілісність білої речовини і в таламусі – органі, який відповідає за загальну енергію людини. На жаль, зараз немає точних даних про те, чому саме виникає і розвивається саме безсоння.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчені розкрили несподіваний спосіб позбавлення від безсоння. Ви, напевно, зовсім не очікували, але від постійного безсоння вас може врятувати важка ковдра. До такого висновку прийшли вчені Массачусетського університету.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
В експерименті, в якому взяли участь 32 людини, було з'ясовано, що більшість респондентів відчули зниження тривожності під теплою ковдрою, а інша половина зазначила, що така ковдра є заспокійливою. Схожий експеримент був проведений в 2015 році.
Вчені це пояснюють тим, що людина в такому стані як в "коконі", а це зменшує фізичне збудження і допомагає заснути. Також під теплою важкою ковдрою у людей знижується рівень кортизолу і збільшується рівень серотоніну і мелатоніну.
Варто знати, що серотонін допомагає регулювати цикли сну і виробляє відчуття благополуччя і щастя, а мелатонін захищає від стресів і передчасного старіння, а ще від простудних і навіть онкологічних захворювань.
Ми також повідомляли, що вчені заявили про те, що порушення добових ритмів проявляється раніше погіршення когнітивних функцій і може свідчити про розвиток хвороби Альцгеймера. За словами вчених, порушення циркадних ритмів, тобто, коли людина погано спить вночі і відчуває сонливість в денний час, свідчить про накопичення в мозку бета-амілоїду, який є причиною розвитку хвороби Альцгеймера.
Дивіться відео про жахливі наслідки недосипання