Важливе значення має звички і харчові стимули. Наприклад, запах підсмаженої котлети або звук шипіння сковорідки. Людина був народжений з подібною реакцією на харчові стимули.
Про це повідомляє neboley.com.ua.
З іншого боку, деякі харчові стимули виробилися у вигляді придбаних рефлексів.
Наприклад, перегляд фільму в кінотеатрі асоціюється з вживанням попкорну. Або традиційне відвідування буфету в перервах вистави. Або перекушування під час спортивної гри.
А ще звичка. Наприклад звичка снідати в 8 ранку. В цей час починається виділення слини, незважаючи навіть на те, що ввечері ми щільно поїли.
"Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів
Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Ситуація, як із газом: українцям виставили новий тариф на "доставку" електрики
У грудні пенсіонерам підкинуть грошенят: хто та скільки отримає
Звичне виділення слини починається кожні чотири години тільки тому, що ми знаємо, що прийшов час прийому їжі. Або слина зрадницьки починає виділятися, коли ми проходими повз улюбленого ресторану чи фаст-фуду.
Виділення травних ферментів стартує навіть при згадці про улюблену їжу, в очікуванні її. Співробітники ресторанів знають, що насолода їжею настає ще до початку її прийому: від передчутті і від зовнішнього вигляду поданої їжі. Саме тому їжа розкладається на тарілки Найпривабливішим чином.
Як же протистояти постійним стимулам почуття голоду?
Хаотичні пропуски одного прийому їжі або зміна інтервалів між прийомами їжі допоможе розбудувати звичку вживати їжу 3-6 разів на день.
Таким чином ми створюємо можливість прислухатися до себе і зареєструвати почуття голоду тільки тоді, коли ми дійсно голодні.
Зруйнувати пов'язані з їжею асоціації допоможуть:
1. Вживання їжі тільки сидячи за столом. Ніякої їжі за комп'ютером, в машині, при перегляді телепередач, під час зборів, на спортивних змаганнях і концертах.
В цьому випадку ви виробите стійку асоціацію їжі з обіднім столом. Ця звичка була традицією наших предків протягом багатьох століть.
2. Відмовтеся від штучних підсолоджувачів. Незважаючи на те, що вони не містять калорій, але тим не менше вони здатні запустить відповідь головного мозку у вигляді почуття голоду і стимуляції продукції інсуліну.
3. Уникайте ситуацій, коли їжа може порушити відповідь головного мозку. Наприклад, приготування їжі або вид/запах привабливою їжі під час голодування. І тут справа не в силі волі, а в сигналах, які в цей момент виходять з головного мозку.
Поради щодо подолання почуття голоду:
Пийте воду. Почніть ранок зі склянки води (за бажанням з лимоном або яблучним оцтом).
Займіть себе чим-небудь, щоб відволіктися від думок про їжу. Тому голодувати легше в робочий час.
Пийте каву і зелений чай. Це м'які супресори апетиту. У деяких випадках допомагає вживання чорного чаю і кісткового бульйону (проте слід пам'ятати, що бульйон містить білок).
Кориця уповільнює евакуацію їжі зі шлунка, тим самим притуплює відчуття голоду. Додайте корицю в чай або каву для різноманітності монотонності голодування.
Голод - не завжди почуття. Випий склянку води, кави або чаю щоб проскочить хвилю голоду.
12 фактів про їжу: цікаві властивості та користь продуктів харчування.