Ця маленька риба живе на мілководді Карибського моря. Вона уміє за дві секунди змінювати колір свого тіла і зливатися з роговими коралами, повз які пропливає.

Такими здібностями єдинорогової риби зацікавилася Джастін Еллен (Justine Allen) з Браунівського університету, повідомляє National Geographic.

Елен і її команді вдалося зняти процес "зникнення" на острові Малий Кайман в Карибському морі. Вчені досліджували поверхню тіла риби в лабораторії, щоб зрозуміти, яким чином вона маскується під навколишнє середовище.

Monacanthus tuckeri змінює колір, щоб створити "помилкові контури". Наприклад, на її шкірі може з'явитися темна смуга, яка візуально створює нову форму тіла і справжні контури залишаються непоміченими.

Як же риба створює новий візерунок на своєму тілі? Спочатку вона збирає всю інформацію про місце, в якому знаходиться, потім мозок посилає сигнали до клітини шкіри, у яких міститься відповідний пігмент. В залежності від сигналу пігмент може зосередитися в центрі клітин, щоб забарвити меншу площу, або, навпаки, заповнити клітину цілком.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Крім того, риба має на поврхності тіла невеликі виступи, які називаються шкірними клаптями. Завдяки виступам, її обриси стають не такими гладкими і допомагають рибі маскуватися під коралові поліпи, водорості або грудки піску. Це вводить в оману не тільки хижаків, але й досвідчених дослідників.

Нагадаємо, що найстаріший і найміцніший льодовик на півночі Гренландії, який вчені вважали непорушним, почав танути. Про це пише The Guardian.

Кліматологи виявили на супутникових знімках Арктики обширну зону відкритої води біля північного узбережжя Гренландії. Раніше в цій місцевості лід залишався міцним навіть в розпал літа.

Вперше цей лякаючий феномен зафіксували в лютому 2018 року, другий раз - у серпні. Як говорять учені, це пов'язано з аномально високими температурами, за яких лід став набагато тонше, і із сильними вітрами, які відтіснили його від берега. Простіше кажучи, з глобальним потеплінням.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", модель вирішила сфотографуватися з акулами і поплатилася за це.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що користь морепродуктів ні в кого не викликає сумніву, але насправді складна екологічна ситуація в світі робить їх досить токсичними.