Думаєте медузи – виключно морські істоти? Виявилося, що не зовсім. Нещодавно вони почали масово з'являтися навіть у водах Дніпра. За даними Асоціації рибалок України, до цього доклали руку у першу чергу люди, а не тільки кліматичні зміни.

Навала медуз у Дніпрі

Любителі порибалити вже нічому не дивуються і навіть знаходять такому явищу цілком логічне пояснення:

"Тільки в спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". Річку перегородивши дамбами - убили, позбавивши природної течії. У каскаді Дніпровських водосховищ за всі ці роки утворилася своя екосистема, відмінна від річкової. У всіх бідах стародавньої річки Європи винна людина! По берегах стоять мегаполіси, металургійні, хімічні гіганти зі своїми сливами. Земельний і Водний Кодекс чітко регламентують відстань природоохоронної прибережної смуги, на якій категорично заборонена господарська діяльність, крім рекреації, незважаючи на це поля впритул підійшли до водойм і після рясних дощів вся хімія з них потрапляє у водойми", - пояснив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Як відомо, в малих річках водах потрапляє в Дніпровські водосховища по дренажним каналам, крім того вони досить часто забруднюються різноманітним виробництвом, котрі скидують відходи. Не в останню чергу грають ролі і очисні споруди: брудна вода, насичена автомобільними маслами і авто хімією, безперешкодно потрапляє прямо в Дніпро.

Популярні новини зараз

Єгор Крутоголов з "Дизель-Шоу" розповів про сумну подію в родині: так раніше переживав тільки за Марину Поплавську

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

Переможниця "Холостяка" Даша Ульянова збільшила і перефарбувала груди - тіло голе, тільки труси видно

Андрій Задворний показав допитливу красуню, щоб скрасити самотність без Злати Огнєвіч: "Вчиться в школі..."

Показати ще

Це далеко не повна картина ганебного відношення до головної річки України, з якої п'є воду 2/3 її населення. За твердженням вчених вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва.

Солоність води постійно підвищується, тому в каскаді оселилися медузи з морських лиманів. Якщо три роки тому рибу-пилу і медуз можна було зустріти в Дельті Дніпра і зрідка на Каховському водосховищі, то сьогодні вони в достатку зустрічаються в столичних затоках.

Дивіться: медузи у Дніпрі

Нагадаємо, медуза-гігант викинулася на берег. Як повідомляв Знай.ua, узбережжя Азовського моря на Арабатській стрілці заполонили великі медузи. Також Знай.ua писав, у селі Жердя Хмельницької області місцеві скаржаться на надзвичайну навалу чорнокрилих жуків.