Вчені Єврейського університету вважають, що знайдена біля Храмової гори в Єрусалимі печатьVIII століття до нашої ери могла належати самому пророку Ісаї.

Як пише The Times of Israel, на фрагменті друку можна прочитати ім'я "Ісая". Також там можна побачити букви, які можна прочитати як слово "пророк".

Археолог Ейлат Мазар вважає, що якби печатка не була пошкоджена і там збереглася буква "алеф", то можна було б з упевненістю стверджувати, що вона належала саме пророку. Без цієї букви напис може бути особистим ім'ям. "Йешаяху", втім, прочитується цілком чітко.

Крім того, в 2015 році археологи виявили печатку з написом "цар Іудеї Єзекія". Це цілком збігається з письмовими джерелами. У Танахе йдеться про те, що пророк був духовним наставником царя. Згідно з Книгою Ісаї, пророк жив в VIII столітті до н. е. Ісая почав проповідувати в правління юдейського царя Осії, жив при декількох царях - Озии, Йотама, Ахаза та Єзекії.

Популярні новини зараз

Наймасованіша атака дронами на столицю: окупанти понад 5 годин кошмарили киян "Шахедами"

50-річний чоловік влаштував 24-годинний інтим і тепер йому загрожує ампутація

Коли і на скільки підвищать ціни на воду та газ? У НКРЕКУ готові оголосити рішення вже за кілька днів

По 3600 грн щомісяця на півроку: як українцям оформити державні виплати

Показати ще

Розкопки в Ізраїлі

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли 198 найдавніших артефактів, а також фрагменти тіл тварин і людей в одній з найбільших на планеті підводних печер Сак-Актун.