З кожним новим днем кількість травм опорно-рухового апарату, які пов'язані з надмірним використанням смартфонів, зростає небувалими темпами.
Про це написала в. о. глави МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, коли ми набираємо текст, тримаючи телефон в руках, чи довго читаємо щось з екрану, то неприродньо низько опускаємо голову. Цю поставу вчені називають "text neck", тобто занадто близьке положення шиї до грудної клітки.
Чим нижче ми опускаємо голову, тим більший тиск створюється на наш хребет і м'язи верхнього плечового пояса. Крім того, від часто повторюваних рухових патернів страждають також ваші руки. Біль, оніміння, поколювання і запалення в суглобах великого пальця руки також отримали окрему назву "texting thumb".
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Великий палець не звик до швидкого набору текстових повідомлень і одноманітних переміщень по невеликій площі екрану. Крім того, виникають проблеми з зап'ястям, яке перенапружується в статичному положенні.
Не забувайте також про очі. Якщо уважно стежити за екраном протягом тривалого періоду часу, ви починаєте менше моргати. Особливо, якщо дивитися на нього з близької відстані. Це може посилити сухість очей і викликати біль.
Якщо ви активний користувач смартфона, зверніть увагу на ці поради:
– тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення в спині;
– намагайтеся змінювати пальці, якими друкуєте текст або перегортаєте стрічку новин;
– не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом і плечем. Якщо у вас зайняті руки, використовуйте гарнітуру;
– обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктися і зробити невелику розминку;
– робіть вправи для очей, щоб уникнути перенапруження і пересихання.
Як повідомляв портал "Знай.uа" в результаті широкого застосування антибіотиків у тваринництві, з'являються нові стійкі бактерії. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона підкреслила, що використання антибіотиків на фермах досить поширене явище. Їх дають тваринам не тільки для лікування інфекцій, але і для профілактики, і для поліпшення їхнього росту.