У дитячих мультфільмах і казках про море досить популярний сюжет протистояння акул і дельфінів. І цей сюжет має під собою цілком реальні підстави. Акули дійсно роблять спроби полювати на дельфінів, але, як правило, не більше одного разу в житті. Вся справа в тому, що акули та дельфіни представники різних еволюційних категорій. Перші належать до архаїчних хижих риб, другі будують складні соціальні зв'язки і володіють високим інтелектом. Як повідомляє сайт Навколо Світу, напад на дельфіна може закінчитися загибеллю для акули.

Вся справа в розвитку нервової системи і механізми поведінки схожих на перший погляд, але дуже різних тварин. Адже акули – це хрящові риби, стародавні примітивні мешканці океанів, які керуються у своїй поведінці інстинктами. А дельфіни – водні ссавці, що ведуть складне соціальне життя, спільно полюють і защищающиться від хижаків.

Коли ці два види зустрічаються, то акула, виконуючи роль санітарів моря, відразу ж виділяє в зграї дельфінів найслабшу ланку — старого, хворого чи пораненого дельфіна. Намотуючи навколо обраної жертви кола по спіралі, хижачка вичікує час для зручного кидка. Але дельфіни, з їх високорозвиненим інтелектом, швидкою реакцією і здатністю до комунікації, у більшості випадків вчасно помічають акулу і дають колективну відсіч їй: оточують хижачку і починають бити її в зяброві щілини, пошкоджуючи їх. Позбавлена можливості отримувати кисень із води, акула часто виявляється приреченою на смерть.

Ті з них, що вижили після зустрічі з дельфінами або стали свідками розправи над родичем, на несвідомому рівні надалі воліють триматися подалі від груп дельфінів — так з'являється уникання, яке ми сприймаємо як страх акул перед дельфінами.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про дельфінів-наркоманів

Популярні новини зараз

Середня зарплата 22 тис, плюс 300 грн до пенсії й розмитнення авто через "Дію": Денис Шмигаль розповів, що прийняв Кабмін

Півтори тисячі дельфінів загинули в один день від рук людей: "Море почервоніло від крові..."

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще