Згідно з даними Національного центру прогнозування стану морського середовища Китаю NMEFC, "Діра Дракона", глибина якої становить 300,89 метра, є найглибшим морським тунелем у світі. Про це повідомляє Global Times.

Блакитна діра Sansha Yongle знаходиться в районі Парасельських островів. Санша Йонгле утворювалася досить повільно, поки руйнувалися породи, в внаслідок чого тепер вона має практично вертикальну форму.

За даними фахівців, глибина Sansha Yongle   300,89 метра, діаметр верхній її частині — 130 метрів, а біля основи - близько 36 метрів.

Як стверджують вчені, ця тектонічна воронка не повідомляється під землею з акваторією прилеглого Південно-Китайського моря.

Популярні новини зараз

Крим - наш: Росія раптово визнала півострів Україною

На Зеленського чекає кастрація: скандальний закон дійшов до президента

Меган Маркл та Кейт Міддлтон перетворилися на "старих шкап": купа зморшок і знесилені обличчя, впізнати нереально

Зеленський штовхнув Полторака? У мережі показали неоднозначне відео

Показати ще

Цікаво, що у верхній частині діри можна зустріти не менше 20 видів морських мешканців.

За словами експертів, ця блакитна діра має велике значення для науки, а також являє собою історичну та культурну цінність.

"Безумовно, нова діра має рекордні розміри. Вона надасть нам матеріали про зміну клімату та рівень моря протягом десятків тисяч років". Ян Цзошэн, професор Морського університету Китаю

Для порівняння: глибина Великої блакитної діри в Белізі — 124 метри при діаметрі 300 метрів, а глибина блакитної діри Діна на багамському острові Лонг-Острови — 202 метри. Остання, до речі, довгий час вважалася найглибшим утворенням подібного роду.

Блакитна діра — це тип рідкісного природно-географічного феномену, який вважається "останньою загадкою, що захищає таємницю всесвіту про землю". Свою назву феномен отримав через контраст темно-синього кольору води воронки з навколишнім світлим мілководдям.

Зазначимо, що подібні колодязі з наповненою водою, так звані воронки є по всьому світу, всі вони мають різну глибину, в основному до ста метрів глибиною. Особливою популярністю вони користуються серед дайверів.

Нагадаємо, вчені стверджують, найзагадковіше місце на Землі – це Маріанська западина. Адже саме там на нереальній глибині можуть ховатися найдавніші небачені монстри.

Як повідомляв портал "Знай.uа", близько 90% об'єму Чорного моря займає сіроводород. Це означає, що водних ресурсів, придатних для життя морських створінь, залишається 10%.

Також "Знай.uа" писав, що в тілі людини бактерії обмінюються генами в рази швидше, ніж у природі.