Вчені з Каліфорнійського університету виростили сотні "міні-мізків", які імітують мозкову діяльність недоношених немовлят, що народилися через 25-39 тижнів після зачаття. Всіх органел, схожих на людський мозок, вирощували 10 місяців. Про це повідомляє Інфолайф.

Дослідники під керівництвом нейробіолога Елісон Мюотри культивували стовбурові клітини і сформували тканину, яка може інтерпретувати сенсорну інформацію.
"Всі органел поки далекі від справжнього людського мозку. В них немає тих клітин, які містяться в корі головного мозку", - пояснює Мюотри.

Але з допомогою "міні-мізків" вчені вже можуть вивчати розвиток таких порушень головного мозку, як аутизм або епілепсія. Також дослідники сподіваються наблизиться до розуміння того, звідки береться свідомості. Щоб досягти цього, команді доведеться вирощувати всіх органел набагато довше і пильно спостерігати за їх розвитком. Влітку ця ж команда вчених змогла виростити "мізки" неандертальців - всіх органел з клітин з геномом наших далеких родичів.

За останні десятиліття наука у цій сфері дуже сильно просунулася вперед.

Популярні новини зараз

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Показати ще

Раніше ми повідомляли, що американським вченим вдалося виростити фрагмент сітківки людського ока.

На цю складну процедуру дослідникам з Університету Джонса Хопкінса знадобилося близько дев'яти місяців, пише Science.

Медики зробили цю ініціативу для того, щоб встановити, як розвивається колірний зір, за яке відповідають три види колбочок, які сприймають синій, червоний і зелений кольори.

У рамках експерименту вчені вдалися до стовбурових клітин. Оскільки дослідники хотіли, щоб їх "творіння" розвивалась за тим же принципом, що і очі плоду в утробі матері, вони відстежували розвиток тканин сітківки на протягу запланованих дев'яти місяців.

Нагадаємо, 2050 році близько половини населення Землі буде страждати від короткозорості.

Як повідомляв портал "Знай.uа" британські дослідники успішно протестували пристрій штучної підшлункової залози.

"Знай.uа" писав, група дослідників з Університету Нью-Мексико довела, що вживання марихуани пом'якшує симптоми цілого переліку захворювань.