На суботу, 26 травня, припадає день, який присвячено життю юної Глікерії Новгородської, проте відомостей про неї немає. В народі вважали, що в цей день небезпечно багато працювати, так само, як і багато лінуватися. Про це повідомляють ЗМІ.

Приблизно через 50 років після цього, наприкінці 16 століття, її тіло було знайдено нетлінним, і, згідно з переказами, люди біля нього дивним чином зцілялися. Тоді і почалося шанування праведної діви Глікерії.

У цей день чекали на появу комарів, яких, за народним повір'ям, носив вітер. Холодний вітер восени захоплював комарині зграї за моря, а теплий весняний повертав. Тому і примовляли: "Якщо на Ликеру багато комарів — готуйся по ягоди; якщо багато мошок — готуй по гриби козуби".

Правда, прибивати настирливих комах від Ликери і аж до червневого сонцестояння вважалося марним – ціла дюжина кровопивців прийде замість нього. Зате зачинити комара після сонцестояння означало, що разом із ним згине ще дюжина.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Показати ще

Цей день також отримав назву Гречкосейки, так як приходила пора сіяти гречку, хоч вона і не приносила зазвичай великого урожаю, і більше її посів був: "для кольору, на поживу бджолам, для пташки Божої".

Лукошницею ж Ликеру прозвали тому, що чоловіки від зорі до зорі пропадали на польових роботах, а дружини і діти носили їм у лукошках нехитру їжу.

Традиції та обряди

У це народне свято садять першу гречку, в народі відому як "маївка". Вона рідко приносить хороший урожай. Її користь – у кольорі, який необхідний бджолам і птахам.

Чоловіки працюють на полях із ранньої зорі до пізнього вечора. Жінки носять їм у лукошках обіди.

Прикмети

Багато комарів – до хорошої погоди.

Хмари комарів – буде багато вівса і трави.

Мало комарів – травень без дощів пройде.

Дивіться сюжет про свята