Народне свято Іван Старопечерник відзначається 2 травня 2018 року (дата за старим стилем – 19 квітня). В церковному календарі це день вшанування пам'яті преподобного Івана Старопечерника, ієромонаха, пресвітера.
Заборони на свято
Головний обряд дня – "одягнути весну в нову сукню, новину". Для цього беруть свіже полотно, полотно, відріз тканини, розстилають в поле та зверху в центрі ставлять пиріг. При цьому потрібно дати поклони на чотири сторони світу, звернутися на схід і сказати, що це подарунок весні. Згідно старослов'янським повір'ям, після такого обряду весна буде вдячна за підношення і подарує гарний врожай льону і жита.
Також в день Івана Старопечерника прийнято розвішувати одяг на кущах, деревах та розкладати на молодій траві. З давніх пір збереглася впевненість, що сила молодих пагонів і весняна вода передасться полотнам, а сонце наситить їх своєю благодаттю. Після того, як полотна провітрилися і наситилися силою природи, їх згортають у своєрідні «новини» (великі трубки) і відкладають до продажу на ярмарку. Після успішних торгів ставлять свічку святому Івану Старопечернику з проханням про гарний врожай хліба.
Прикмети і звичаї
Якщо день похмурий і дощовий, значить, червень буде сухим і сонячним.
Мобілізовані психологічно не витримують: генерал про дезертирство в армії
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Тепло на ІванаСтаропечерника означає холодний кінець місяця.
Безвітряний захід золотистого кольору – до гарної погоди в найближчі дні.
Швидко біжать по небу хмари – до сухих днів.
Якщо заєць досі не «зняв» зимову шубку – ще будуть холоди.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що першого травня, о північ святкувалося весняне слов'янське свято — Живин день. Жива (скор. форма імені Живена, або Ziewonia, що означає «дає життя») — богиня життя, весни, родючості, народження, жита-зерна.
Дочка Лади, подружжя Дажьбога. Богиня Весни і Життя у всіх її проявах. Вона — подателька Життєвої Сили Роду, робить все живе власне живим. Жива — богиня Животворящих Сил Природи, весняних вируючих вод, перших зелених пагонів, а також покровителька юних дівчат і молодих жінок.