У цей день за народним календарем відзначається свято Марини-Пімени (за старим стилем - 7 серпня). При цьому православна церква 20 серпня вшановує пам'ять відразу двох святих преподобного Пімена і мученика Марина.

У це свято на Київській Русі було прийнято пригощати хворих і сиріт яблуками, медом і пирогами з малиною. У той же час ночі вже ставали більш прохолодними. Також у народі по лелекам ворожили про близьку осінь.

Марини-Пімени 20 серпня: головні заборони свята

На Марини-Пімени селянки традиційно подавали на стіл смачні пироги з малиною. У свою чергу чоловіки примовляли, жартуючи: «Марини — не шукай у лісі малини. Дівчатка ліс обійдуть, дочиста оберуть». Також на Русі в цей день було прийнято пригощати бідняків і хворих медом і свіжими овочами, фруктами, вдовицям і сиротам допомагати прибрати незжатий хліб, у притулки відносити гостинці. Не дотримання цієї традиції вважалося великим гріхом.

Крім того, урожай солодкої ягоди до цього часу вже починав сходити на ні. «Через літо по малину в ліс не ходять», — у північних регіонах ця приказка була дуже актуальна, так як відчувалося швидке наближення осені. При цьому збирати смачну ягоду вже не можна.

Також у цей період літа малина поступається місцем брусниці, а слідом за нею і журавлина достигає, горобина вже соком наливається. Приміряють яскраві жовто-червоні шати ліси, готуючись до зустрічі нової господині — осені. А вона поруч — рукою подати, ось-ось на поріг з'явиться. Але поки що все більше слізними депешами дощів про себе нагадує, та різнокольорові листівки листя скидає на землю.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Слідкуйте уважно, або переплатите багато грошей: українців попередили про комуналку у травні

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

До Дня Марини-Пімени вже фактично припинялися серпневі грози. Так що в цей день для селян надавалася прекрасна можливість сіяти озимі. Збір врожаю плавно підходив до закінчення. 20 серпня розпочиналася заготівля лікарських трав.

В це свято слов'яни особливо уважно спостерігали за лелеками: якщо птахи готувалися до відльоту на південь, настане холодна та рання осінь. Ображати лелек категорично не можна, інакше можна впустити нещастя і хвороби в дім.