Вчені Curiosity та команди НАСА виявили зростання рівня кисню на Марсі, але причин таких змін на "червоній планеті" поки не назвали. Відомо, що Марс не підтримує життя людини в її нинішньому стані, та попри це в його атмосфері є доля кисню.
Молекулярний кисень становить 0,16 відсотка марсіанської атмосфери. Решту — це діоксид вуглецю, 95%, з 2,6-відсотковим молекулярним азотом, 1,9-відсотковим аргоном та 0,06-відсотковим окисом вуглецю, повідомляє Slashgear.
Фахівцями проводились дослідження балансу газоподібних молекул на основі аналізу зразків на Марсі, взятих шість земних років тому. Вчені здивовані коливаннями рівня кисню і пов'язують їх із сезонністю. Зміни тиску повітря відбуваються й на Марсі. Наприклад, протягом марсіанської зими, вуглекислий газ замерзає над полюсами планети: це знижує загальний тиск повітря, оскільки перерозподіляє повітря, щоб збалансувати його. Зміни відбуваються й навесні та влітку, коли вуглекислий газ знову випаровується.
Вчені зауважили, що навесні та влітку рівень кисню в марсіанському повітрі підвищується до 30 відсотків. Це явище прокоментував Лоні Шехтман з Центру космічних польотів Годдарда НАСА:
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
"Ця картина повторюється щовесни. Хоча кількість кисню, що додається в атмосферу, змінюється. А це означає, що щось виробляє, а потім відбирає його".
Вчені наразі роблять все, що у їхніх можливостях, вони продовжують вимірювати зміни рівнів і досліджують, що може їх викликати.
Наступна місія НАСА на Марс не очікується до наступного року, коли новий марсохід "Марс 2020" приземлиться на Червону планету, щоб приєднатися до Curiosity у науковому дослідженні. Там також буде техніка ExoMars, запущена Європейським космічним агентством, а Китай планує свій власний запуск у 2020 році.
Нагадаємо, раніше NASA вийшла на слід позаземного життя на Марсі
Як повідомляв портал "Знай.ua", Ілон Маск розповів про створення колонії на Марсі
Також "Знай.ua" писав, що Ілон Маск назвав вартість подорожі на Марс