Зонд Insight (Інсайт) приземлився на Марс в листопаді 2018 року. Його основні завдання - геологічні. Зараз він виконує роль першої постійної метеостанції на Червоній планеті. Він почав щоденну трансляцію метеозведень, які публікуються у відкритому доступі.
Тепер можете дізнатися, що, наприклад, 17 лютого 2019 року максимальна температура, де знаходиться апарат, досягала 17 градусів за Цельсієм, мінімальна склала -95 градусів, а середня - -61 градус за Цельсієм. Це нормальна і цілком звичайна температура для даних широт планети. Варто відзначити, що на Марсі є пори року, адже його вісь обертання, як і у Землі, нахилу до площини орбіти.
Добовий перепад температур пов'язаний з тим, що атмосфера Червоної планети дуже тонка, тому вона не може бути ефективним утеплювачем. Поверхня Марса досить сильно нагрівається вдень і при цьому швидко остигає вночі.
Зонд також вимірює швидкість і напрям вітру. 17 лютого був переважно північно-західний вітер зі швидкістю від 0.5 до 16.9 метра в секунду. Середнє значення - 5.4 метра в секунду.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Апарат оснащений двома датчиками атмосферного тиску і двома приладами, які одночасно вимірюють температуру повітря, напрям і швидкість вітру. Показання знімаються кожну секунду, що відрізняє Інсайт від попередників.
На борту зонда також функціонує перший магнітометр на Марсі. Магнітне поле у Червоної планети в сотні разів слабкіше, ніж у Землі.
Отримані дані допоможуть дослідникам зрозуміти механізми утворення пилових бур на Марсі. Адже вчені до цих пір задаються питанням, якої сили вітру досить, щоб підняти хмару пилу з поверхні планети, а також як саме утворюються його дюни.
Insight - перший зонд, який покликаний вивчити внутрішню будову Марса.
"Знай.uа" вже писав: новий супутник очистить орбіту планети від космічного сміття
Читайте також: NASA анонсував запуск нового інструменту, який вивчить галактики і зірки
Як повідомлялося, з'явилася нова небезпека космічної експедиції на Марс