У середу, 11 липня, напередодні Петрового дня, відначається народне свято Кропивне заговіння. Так, у цю ніч молоді люди довго не лягали спати і розважалися до самого ранку. Також вони водили хороводи, співали пісні, грали. Також у народі говорили, що той, хто знайде квітуча рослина «петрів хрест» і вирве його з коренем, отримає небувалу удачу. Вважалося, що корінь цієї рослини врятує від усякої напасті і навіть допоможе знайти безцінний скарб.

Серед слов'ян вважалося, що після цього дня кропива втрачає всі свої цілющі властивості. Так що до цього часу було зварити щі з листя цієї пекучої трави.

Варто відзначити, що наші предки з давніх часів дуже цінували кропиву за її корисні властивості. Так, з неї робили всілякі салати, супи, начинки для пиріжків, а також солили і квасили. Ще з молодого листя рослини робили спеціальні відвари і настої, які могли відновити сили й зупинити внутрішні кровотечі. У свою чергу дівчата застосовували кропиву у косметичних цілях. Вони вірили, що відвар з цієї рослини зміцнює волосся і запобігає їх випадання.

Також кропиву активно застосовують в побуті. Колись з неї отримували волокно, яке можна порівняти з льоном і бавовною. З «кропив'яної» тканини шили міцні вітрила, мішки, лантухи, а іноді навіть одяг.

Крім того, селяни приписували кропиві і містичні властивості. Наприклад, її вважали потужним оберегом від лихого пристріту. Для цього потрібно було спалити насіння кропиви на вугіллі і пустити дим із будинку. Також для захисту від нечистої сили кропиву вішали на двері та вікна.

Популярні новини зараз

Син голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи активно намагається вивести нажите із країни

Опалення буде гіршим: українцям краще зробити це швидше

Чоловіків знову кличуть до ТЦК: треба заново пройти процедури

Бронювання від мобілізації тимчасово скасують: почнеться масштабна перевірка

Показати ще

При цьому перед Петровим днем із дерев якраз починали обсипатися листя. У народі говорили: «Впало по листю, прийде серпень — упаде по два», — і починали чекати осені. В деяких околицях фермери вже починали копати першу картоплю. Наші предки помічали такі прикмети: якщо зозуля в цей час переставала кувати — це означало, що зима настане рано.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у вівторок, 10 липня, православні християни вшановують пам'ять преподобного Сампсона странноприїмця.