Щоб підтримувати свій організм здоровим, насичувати корисними речовинами і вітамінами необхідно круглий рік вживати овочі і фрукти, в яких найбільше міститься необхідних елементів.
Лікарі рекомендують вживати фрукти і овочі в той час, коли настає сезон кожної рослини. Наприклад, влітку більше всього росте фруктів і овочів, а взимку навпаки. Коли ми бачимо на прилавках в магазинах яскраво червоні помідори ранньою весною або в середині зими, варто задуматися про те, наскільки вони корисні.
Не сезонні овочі і фрукти мають привабливий зовнішній вигляд, але це не означає, що вони настільки корисні як ми думаємо.
Лікарі застерігають про те, щоб якомога менше вживали вітамінні продукти не в сезон, так як такі "вітаміни" містять нітрати.
На вигляд, магазинні фрукти і овочі виглядають ідеально. На продуктах немає гнилі, ознак незрілості, але якщо порівняти з продуктами, які вирощені в домашніх умовах, можна помітити різницю. Домашні овочі і фрукти не ідеальні на вигляд, але вони набагато корисніше, ніж магазинні овочі і фрукти.
Величезну проблему представляють всілякі добавки і консерванти, якими насичують фрукти і овочі під час їх дозрівання. Рясна обробка садів і сільськогосподарських полів різними отрутохімікатами у спробі зберегти і примножити урожай не може не позначитися на вміст шкідливих речовин в продуктах.
Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують
Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила
Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Імпортні продукти теж містять безліч отруйних речовин, так як їх термін зберігання і транспортування займає певний час, а за цей час треба зберегти товарний вигляд продуктів.
Виявити нітрати та отруйні речовини в овочах і фруктах дуже складно, це можуть зробити тільки фахівці в лабораторіях, але ми не можемо після кожної покупки будь-яких фруктів і овочів здавати їх в лабораторію.
Яка небезпека нітратів?
Коли нітрати потрапляють в організм, вони відразу поширюються по нашій крові і всьому організму. Нітрати призводять до захворювань кисневого голодування, вражають серцево-судинну систему, систему травлення, нервову систему. Особливо схильні до небезпеки діти, люди похилого віку, а так само ті, хто має захворювання дихальної системи, анемії і тд.
Як захистити організм від нітратів?
1. Купуйте овочі та фрукти в місцях організованої торгівлі. На ринку всі товари ретельно перевіряються лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи. Щоб потрапити на прилавки магазинів, кожна партія овочів повинна супроводжуватися сертифікатом якості.
2. Спробуйте купувати фрукти і овочі у літніх людей, ваших сусідів, які самі вирощують продукти.
3. Найбільше накопичують нітратів салати, капуста, редис, буряк, зелень. Перед вживанням видаляйте частині, де найбільше накопичується нітратів: в стеблах, шкірці, верхніх листах, верхівці, на корені.
4. Знизити рівень шкідливих нітратів допоможе замочування продуктів в холодній воді. Ця порада особливо актуальне для листових овочів і коренеплодів.
Раніше, портал "Знай.ua", розповів про те, що кісточки вишні, а так само абрикоси, персика, сливи містять ціанід. На скільки відомо, що ціанід - отруйна речовина, яке часто використовується для отруєння шкідливих гризунів в господарстві. Не завжди ми можемо контролювати свій укус рослинного плода і буває, що не навмисно, але ми розгризали кісточку плоду і що ще гірше, ковтаємо її. Таким чином, ми піддаємо себе впливу ціаніду. При легкому отруєнні ми відчуваємо головний біль, запаморочення, дезорієнтацію, тривожність і блювоту. У великих дозах споживанні ціаніду призводить до труднощів з диханням, підвищення кров'яного тиску і серцевого ритму і ниркової недостатності.