З квітня газ подорожчає. Про це повідомили в Нацкомісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Там затвердили нові тарифи для населення та підприємств теплокомуненерго.

"Підвищення тарифів на газ - це вимушений крок. Держава зараз в умовах кризи. Вона не має чим доплачувати за населення. Якщо доплачуватиме, то тоді НБУ потрібно буде друкувати додаткові емісійні гривні для виплати соцвиплат, інфляція посилиться, - вважає Максим Борода з Інституту публічної політики. - Люди, які опалюють будинки, мають їх утеплити. Ті, хто користується лише плитою у квартирі, повинні поставити лічильник. Таким чином вони оптимізують свої витрати".

За відсутності лічильників населення платитиме у 6 разів більше ніж зараз - 7,18 грн за тисячу кубометрів. Теплокомуненерго платитимуть 2,93 грн за тисячу кубометрів палива.
"Для людей з лічильниками тарифи виростуть більше, ніж у два рази. Якщо зараз при наявності газового лічильника населення платить 1,82 гривні за куб, то буде - 3,6 гривень. Важко прийдеться тим, хто користується старими котлами для обігріву будинку, бо вони споживають багато газу. А споживання, починаючи від 200 кубів, рахують вже за тарифом 7,18 гривень".