Взимку цукор може суттєво подорожчати, повідомляють в "Українському клубі аграрного бізнесу". Цукор дорожчатиме на початку 2016 року.
"До кінця року ми будемо споживати ще старі запаси та й виробництво цукру триватиме. Після використання запасів на ринку цукру стане менше. Через це він і дорожчатиме", - говорить "Знай" Роман Сластьон, експерт "Українського клубу аграрного бізнесу".
Читайте також Хліб до кінця року дорожчати не буде - міністр АПК
За його словами, вартість зросте на 3-9 гривень. Якщо зараз один кілограм продають по 15-16 грн, то із січня наступного року він коштуватиме 19-24 грн.
"Також причиною збільшення цін є те, що цьогорічний врожай цукрових буряків гірший за минулорічний. Не останнім фактором є й те, що всі витрати на виробництво цукру цього року значно виросли – подорожчала електроенергія, газ, пальне. Це все входить у структуру ціни цукру".
Засипе снігом до 15 см: синоптики розповіли, якою буде погода в Україні на Новий рік
Мобілізувати всіх без винятків: у кого хочуть забрати відстрочки
ПриватБанк скасував комісію: для кого діють пільгові умови
Пенсіонерів залишать без індексації: кому не світить підвищення виплат
Нагадаємо, у квітні Кабмін підвищив мінімальні оптові ціни на цукор. До нового року почнуть діяти нові ціни на цукор із цьогорічного буряка, вони на 36,7% вищі за цьогорічні - 6454,7 грн за тонну.