Ставленик Дениса Комарницького Віктор Брагінський замість розвитку столичного метро займається оборудками, пише Антикор.

Віктор Брагінський є директором комунального підприємства “Київський метрополітен” з 2014 року – Віталій Кличко призначив його на цю посаду практично одразу ж після першого обрання мером столиці. За 9 років керування містом та метрополітеном ці двоє чиновників не спромоглися відкрити жодної нової станції. І це попри те, що на розвиток метро виділяються значні кошти (наприклад, у 2020 році – 1,86 млрд грн).

Ситуація стає зрозумілішою, якщо врахувати, що Брагінський є людиною Дениса Комарницького. Який потрапив у Київську політику та на фінансові потоки ще за часів мерства Леоніда Черновецького – і досі контролює багато процесів, маючи значний вплив на Київраду, КМДА і на самого Кличка.

Цікавий момент: як кажуть свідки, після свого призначення головою Транспортного департаменту КМДА у вересні 2021 року Руслан Кандибор, побачивши, в якому стані справи з київським метрополітеном, хотів звільнити Віктора Брагінського. І начебто навіть заручився згодою Віталія Кличка. Але втрутився Комарницький, який пояснив меру, що не можна різати качку, яка несе золоті яйця. Тож Віктор Володимирович й досі зберігає посаду.

Правда, за це він вимушений періодично особисто навідуватися до Дениса Сергійовича. Наприклад, ось ми бачимо, як зареєстроване на Брагінського авто заїжджає на паркінг бізнес-центру IQ. Де, як відомо, знаходиться офіс Комарницького.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


А ось директор столичної підземки вже заходить до свого “патрона”. Цікаво, що у тій чорній сумці на плечі – чи не гроші? Бо ж не тільки зі звітами про роботу він приїжджає сюди.


Проте не лише завдяки Денису Комарницькому у Віктора Брагінського все в порядку, він займає хлібну посаду і нікуди з неї не збирається. Є й інші люди, завдяки яким він процвітає.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


Ось, наприклад, фото зустрічі з колишнім прокурором, який потім став адвокатом. Це стандартна схема, щоб “закривати питання” з можливими провадженнями з боку правоохоронців. Чиновник звертається до такого адвоката, у якого “все схоплено” через раніше напрацьовані зв’язки – і вуаля.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


Проте й з чинними силовиками Брагінський тримає зв’язок. Наприклад, зустрічається просто у Оболонському управлінні поліції з одним з його представників. Приходить не просто так – а з чималою сумкою. Що там – документи, гроші, чи всього потроху?

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор

Популярні новини зараз

Кинувся просто під колеса: коли не вдалося вручити повістку, працівник ТЦК пішов на крайні заходи

Українку оштрафували на 15 тисяч через скаргу на гнилу пломбу, але водоканал про це пошкодував

Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати

Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає

Показати ще

А ось фото із секретної зустрічі з Олексієм Шарабаровим – керівником ТОВ "Енергоенерджис". Його ж бенефіціарним власником є Олександр Стеценко, очільник ТОВ “КБ Теплоенергоавтоматика” – підрядника, який освоїв 214 млн грн "Київметрополітену". Чому не зустрічаються у самому КП, навіщо таємно? Може, справа у відкатах, які підрядник через “треті руки” передає директору комунального підприємства?..

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


До речі, їздить Віктор Брагінський не лише своїм Land Cruiser 200, але й на Toyota Camry, якi належать метрополітену – причому, на різних. А також на зареєстрованому на його КП Subaru Legacy. Любить міняти автівки. На “крузаку” ж – лише стабільно до свого “шефа” Дениса Комарницького.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор

Та й взагалі Віктор Володимирович полюбляє шикарне життя, і мова не лише про автівки. Нагадаємо, що він легко може собі дозволити посеред робочого дня поїхати покататися на водному скутері. І навіть особисто возить його скутера до яхт-клубу “Оріяна”. Ну і що, що це робочий час – він директор, йому можна, а працюють нехай звичайні робітники КП.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


Є в героя нашого розслідування й такі таємниці, над якими ми не змогли розвіяти морок – проте, може, вони б зацікавили правоохоронців, у яких набагато більше можливостей. Ось, скажімо, тут видно, як Брагінський вийшов з ТРЦ “Smart Plaza Polytech” і зайшов до дверей, які ведуть до підземного паркінгу будинку №26 по проспекту Перемоги. Що він там робив?

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор

Ще одна “секретна” локація директора метрополітену знаходиться за адресою провулок Ковальський, 11-А. Сюди він ходить з чорною спортивною сумкою – можливо, саме тут зберігає чорний нал від спільних з Комарницьким і Ко оборудок? На користь цього припущення говорить і те, що одразу після відвідин він поїхав до вже згадуваного БЦ IQ.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


Варто згадати ще кількох подільників та друзів Брагінського. Ось, скажімо, він прогулюється з Дмитром Пелекуном – своїм заступником. До 2016 року в них був спільний бізнес – ТОВ “Панта Рей Систем”, в якій вони були співзасновниками. Тепер також разом “заробляють” на киянах.

Ще один “співробітник-друг” – фінансовий директор КП “Київський метрополітен” Олексій Хаймьонов.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


А ось іще одна машина – загадкова “Шкода”, якою Віктор Брагінський їздить не часто і, мабуть, у виключних випадках. Цього разу приїздив для зустрічі з Оленою Богачовою. Яка до 14.07.2023 обіймала посаду державного секретаря Міністерства юстиції, раніше у 2016-2019 роках – посаду державного секретаря Міністерства соціальної політики, а у 2020-2021 – державного секретаря Міністерства фінансів. Коротше кажучи, широкі зв’язки у Кабміні – гарантовані.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


Причому, це не єдине знайомство Брагінського з колишніми ТОПами з влади. Ба більше – не просто знайомство, а дружбу він водить з Андрієм Коболєвим та його дружиною Світланою Панаіотіді. Перший з 2014 по 2021 рік був головою правління НАК “Нафтогаз України”, а друга з 2019 по 2021 обіймала посаду заступника

Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

І дружать вони буквально родинами. Голова “Київметрополітену” навіть особисто проводить для приятелів та їхніх дітей екскурсії підземкою.

Як живе директор "Київметрополітену" Брагінський, Антикор


Отже, як бачимо, кураторство з боку Дениса Комарницького, приятелювання з різними людьми, які мають зв’язки у вищих щаблях влади та правоохоронних органів, таємні зустрічі з підрядниками та зміна автівок, щоб не дуже світитися, поки що дозволяють Віктору Брагінському почуватися спокійно. І жити в своє задоволення, продовжуючи схематози та дерибан бюджету столиці під час війни.

У Віктора Володимировича все добре, а те, що метро на Виноградар і на Троєщину, яке обіцяють багато років, досі немає – то це не його проблеми, це проблеми киян.

Проте нам все ж дуже хочеться вірити у справедливість. Тож закликаємо НАБУ звернути увагу на очільника столичного метрополітену – це готовий ваш клієнт, до того ж – дуже цікавий.

Для СБУ теж знайдеться робота стосовно Віктора Брагінського. Адже він, будучи депутатом Київради і головою стратегічного підприємства, знаючи всі його підземні комунікації, підозріло часто під час війни їздить за кордон. Так, він виїжджав з України 7.05.2022, 29.06.2022, 6.08.2022,17.09.2022, 28.10.2022, 27.12.2022 і 2.06.2023. Повертається кожного разу приблизно через 10 днів.

Цікаво, що дуже схожа історія і з його колегою, керівником “Київпастрансу” Дмитром Левченком. Який також очолює стратегічне підприємство, і приблизно з такою ж частотою їздить за кордон.

Хочеться вірити, що СБУ перевіряє всі ці поїздки. Хоча особисто ми не думаємо, що Брагінський з Левченком на нейтральній території продають ворогу секретну інформацію. Скоріше все ж вони вивозять гроші й інвестують їх десь у західних країнах.

Проте розбиратися в цьому – справа правоохоронців.